Żołnierze NATO i wojska USA wspólnie opuszczą Afganistan w tym Polacy.

      Możliwość komentowania Żołnierze NATO i wojska USA wspólnie opuszczą Afganistan w tym Polacy. została wyłączona

Prezydent Donald Trump zadeklarował, że wojska USA opuszczą Afganistan przed Bożym Narodzeniem. W odpowiedzi sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg skomentował, że członkowie sojuszu „razem wchodzili do Afganistanu i wspólnie go opuszczą”. Dotyczy to również Polski.

Jens Stoltenberg: Żołnierze NATO, w tym polskie wojska, misję w Afganistanie skończą razem z żołnierzami USA (zdjęcie ilustracyjne) (PAP, Fot: Marcin Bielecki)

Donald Trump napisał w czwartek w mediach społecznościowych, że USA planują wycofać swoje wojska z Afganistanu przed Bożym Narodzeniem 2020 roku.

Szef NATO Jens Stoltenberg został pytany o te słowa podczas briefingu prasowego z premierem Macedonii Północnej Zoranem Zaevem. Dziennikarzy interesowało przede wszystkim, czy plany amerykańskiego prezydenta były konsultowane z innymi członkami sojuszu.

Kiedy wojska NATO i Polacy opuszczą Afganistan?

Sekretarz generalny NATO potwierdził, że decyzja prezydenta USA była skonsultowana z sojuszem. Podkreślił, że obecność żołnierzy Paktu Północnoatlantyckiego w Afganistanie wynika m.in. z ataku na Stany Zjednoczone, do którego doszło 11 września 2001 r.

Więcej u źródła: wiadomości.wp.pl