Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Egzaminatorzy nie są zadowoleni z rewolucji.

Prawo jazdy w Polsce – szykuje się rewolucja. Ministerstwo Infrastruktury planuje zmiany w egzaminach na prawo jazdy. Jak podaje RMF24.pl, zmienią się zasady przeprowadzania egzaminu praktycznego. Wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego pozostaną (WORD) własnością samorządów, ale egzaminatorzy staną się jednak pracownikami administracji publicznej, czyli pracownikami wojewody. Przy okazji pieniądze z egzaminów trafią do budżetu wojewody, który podpisze umowy z WORD-ami.

Minister Andrzej Adamczyk zapewnia, że te zmiany zapewnią wyższą zdawalność. Do tej pory podejrzewano, że im więcej niezdanych egzaminów, tym więcej zarabiały WORD-y. Zdaniem ministra te zmiany oznaczają koniec takich oskarżeń.

Egzaminatorzy nie zgadzają się z ministrem. Właściciel ośrodka szkolenia kierowców Maciej Kulka powiedział w RMF24.pl, że powinno się raczej zmienić instrukcję egzaminowania (egzaminatorzy interpretują ją jak chcą) i skończyć również z absurdami na egzaminach. Jego zdaniem powinno się wyeliminować np. wymóg dotknięcia zagłówka fotela, by pokazać, że się go ustawiło.

Źródło: planeta.fm

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x