Zastanawiałaś się kiedyś, po co jest ta kieszonka w damskich majtkach? Mało kobiet zwraca na to uwagę

Zwykle ludzie po prostu korzystają z produktów nie zastanawiając się zbytnio nad nimi. Przyzwyczailiśmy się już do korzystania z niektórych rzeczy i jest to dla nas codzienność.

ednak jak się okazuje, wiele z przedmiotów codziennego użytku zawiera ukryte funkcje, o których w życiu byśmy nie pomyśleli. Dzięki nim, używanie typowych produktów jest o wiele łatwiejsze! Okazuje się, że nic w życiu nie jest przypadkowe…

1. Mała kieszonka w jeansach

Każdy z Was na pewno zwrócił uwagę na tę małą kieszeń w spodniach. Chociaż nigdy nikomu nie przeszkadza, jej użyteczność jest raczej wątpliwa. Okazuje się, że ten pomysł sięga… 1800 roku. Wtedy, gdy korzystano jeszcze z zegarków kieszonkowych.

W tamtych czasach, kowboje wpadli na pomysł, że wygodniej jest nosić jeansy niż kamizelkę i zrewolucjonizowali krój spodni. Przyczyniło się to do powstania tej oto, małej kieszonki, w której mogli spokojnie nosić zegarek.

2. Plastikowe pokrywki

Zastanawialiście  się kiedyś, dlaczego plastikowe pokrywki mają tyle wybrzuszeń? Jeśli tak, mamy dla Was odpowiedź. Otóż nie służy to tylko jako zabezpieczenie przed wylaniem się napoju, ale także jako podstawka. Następnym razem postaw swój napój na pokrywce, aby ochronić stół przed mokrymi plamami.

3. Jogurt w podwójnym opakowaniu

Możliwe, że cały czas używałeś łyżeczki, aby wydobyć polewę do jogurtu. Możesz jednak przełamać pudełko na pół. W ten sposób, polewa po prostu spłynie do większej przegródki z jogurtem.

4. Strzałka na zegarze paliwa

Pewnie każdy z Was zauważył strzałkę obok ikonki paliwa na desce rozdzielczej. Ona też ma zastosowanie! Jej zadaniem jest informować kierowcę o tym, po której stronie auta znajduje się wlew paliwa.

5. Czekolada Toblerone

Większość z nas po prostu zjada czekoladę. Jednak jej kształt nie jest przypadkowy. Ma on za zadanie ułatwić odłamanie pojedynczego kawałka.

6. Dziura w zatyczce od długopisu

Dziura znajduje się tam nie bez powodu. Badania wykazują, że ponad 10,000 z zaistniałych zakrztuszeń jest spowodowane właśnie zatyczką od długopisu. W przypadku przypadkowego połknięcia, dziurka ma umożliwić oddychanie do momentu, w którym obiekt zostanie usunięty z przełyku.

7. Pudełka z chińskim jedzeniem

Nie tylko są wygodne i ekologiczne, ale mogą służyć jako talerz. Wystarczy, że rozłożysz opakowanie i możesz spokojnie cieszyć się jedzeniem. Możesz również złożyć je z powrotem, aby zachować resztki na później.

8. Mała poduszeczka przy poduszce na igły

Z czasem, igły mogą zacząć rdzewieć. Z pomocą przychodzi wtedy ta mała poduszeczka. Aby nie brudzić głównej, wystarczy wbić zardzewiałą igłę w mniejszą z nich i pozbyć się osadu.

9. Perforacja na pudełku folii aluminiowej

Jest ona tam po to, aby z łatwością oderwać interesujący nas kawałek. Wgłębienia po bokach służą z kolei, aby utrzymywać folię w jednym miejscu.

10. Znaczek na butelce z ketchupem

Znaczek „57” to nie jest chwyt marketingowy. Służy on do tego, aby ułatwić wydobycie sosu z wnętrza butelki. Następnym razem, gdy będziesz chciał skorzystać z ketchupu, nie uderzaj w dno, a w znaczek na szyjce.

11. Kieszonka w damskiej bieliźnie

Zazwyczaj wykonana z miękkiego materiału ma za zadanie chronić miejsca intymne przed otarciami.

12. Pokrywka od Tic Taców

To wybrzuszenie, które mogliście zauważyć w pokrywce, służy do tego, aby wydostać z wnętrza pojedynczego Tic Taca. Z drugiej strony, kto chce tylko jednego?

13. Przepychacz

Chociaż używamy ich do odtykania właściwie wszystkiego, ten z wąską końcówką najlepiej sprawdza się w przypadku zlewów.

14. Długa szyjka butelki

Jak się okazuje, szyjka służy do trzymania butelki. Chodzi o to, aby niepotrzebnie nie podgrzewać napoju, trzymając go w dłoni.

15. Zawleczka puszki

Zawleczka nie służy jedynie do otwierania aluminiowego opakowania. Oprócz tego, ma zastosowanie jako trzymak na słomkę. Wystarczy ją przekręcić i włożyć słomkę. Wszystko trzyma się w jednym miejscu.

16. Otwór w drzwiach windy

Jest to tak naprawdę dziurka od klucza. Oczywiście dostęp do niego mają tylko upoważnieni pracownicy.

17. Dziura w uchwycie rondelka i patelni

Teraz już wiesz co zrobić z łyżką w trakcie gotowania. Twoje blaty będą Ci wdzięczne, no i znacznie czystsze.

18. Nić dentystyczna

Zdarzyło Ci się kiedyś, że nić utknęła między zębami? Następnym razem oderwij większy kawałek i zwiąż ze sobą końce. Dzięki temu, w przypadku utknięcia, z łatwością ją usuniesz.

19. Patyczek od lizaka

Ta mała dziurka w patyczku od lizaka została stworzona po to, aby lizak się z niego nie zsuwał. W trakcie wytwarzania tej słodkości w zagłębienie wlewa się nieco syropu. Dzięki temu zostaje ona na swoim miejscu.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.