Zapomnij o koszeniu trawy! Robot zrobi to za Ciebie

Prawidłowa pielęgnacja trawnika wymaga regularnego koszenia. Szybko rosnące, gęste trawniki ozdobne kosi się nawet co tydzień. Nie każdy jednak posiadacz ogrodu potrafi co tydzień znaleźć czas na skoszenie trawy, a problem narasta w okresie urlopowym, kiedy wyjeżdżamy i nie doglądamy naszej posesji nieraz przez dwa tygodnie lub nawet dłużej. Wówczas z pomocą przychodzi kosiarka automatyczna, czyli robot do koszenia trawy. Wybór tego typu urządzeń na rynku jest coraz większy. Zobacz jak działa kosiarka utomatyczna, jakie daje możliwości i jak zaprogramować robota do koszenia trawy.

Kosiarka automatyczna – czy warto jej użyć?

Podczas upalnego i deszczowego lata trawa, jak i cała flora, bardzo szybko się rozwija. Większość właścicieli posiadłości wie, że po powrocie z urlopu zobaczy swój trawnik w zmienionej formie: wyrośnięta trawa, rozwinięte kwiatostany, chwasty… Po urlopie, trawnik będzie wymagał sporo wysiłku i czasu, by go doprowadzić do prawidłowego stanu. Niektórzy, przed wyjazdem będą mogli zorganizować „opiekuna” do trawnika – kogoś z rodziny, sąsiada lub profesjonalnego ogrodnika. Istnieje jeszcze inne rozwiązanie, które nie wymaga zaangażowania pracy ludzkiej, a mianowicie wykorzystanie robota do koszenia trawy.

Bardzo korzystne i wygodne rozwiązania oferuje nam nowoczesna technika – kosiarka automatyczna Honda Miimo. Wyjeżdżając na urlop nie musimy już się martwić o pielęgnację trawnika, wszystko za nas zrobi robot koszący.” – mówi Rafał Pęczkowski, Manager Produktu Honda Miimo z Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce. „