Wybory prezydenckie 2020. Doniesienia o niepolitycznych powodach decyzji Tuska

      Możliwość komentowania Wybory prezydenckie 2020. Doniesienia o niepolitycznych powodach decyzji Tuska została wyłączona

Wybory prezydenckie 2020. Już wiadomo, że kandydować w nich nie będzie Donald Tusk. Skąd ta decyzja? Politycy z nim związani mówią o traumie z poprzednich wyborów. To jednak nie wszystko. Powodem miała być też rodzina

Donald Tusk przerwał spekulacje dotyczące jego startu w wyborach prezydenckich. I to wcześniej niż zapowiadał. Jak mówili Wirtualnej Polsce politycy, którzy byli w sztabie Tuska przy wyborach w 2015 roku, „w nim cały czas siedzi porażka z wyborów prezydenckich, gdy przegrał z Lechem Kaczyńskim”. Usłyszeliśmy, że bardzo ją przeżył, miał nawet łzy w oczach.

„Gazeta Wyborcza” ustaliła, że Tusk miał też niepolityczne powody rezygnacji z kandydowania na prezydenta. „W tle miała być też lojalność wobec rodziny”, „Tusk miał wybierać między lojalnością wobec najbliższych a politycznymi ambicjami” – czytamy.

Bliscy Tuska mieli obawiać się ataków ze strony PiS-u i mediów na polityka, dlatego podobno namawiali go, by nie kandydował. – Jego żona zawsze marzyła o podróżach i teraz się ziściło. A gdyby Donald został prezydentem, podróże by się skończyły. Dorosłe dzieci byłyby zaś skazane na ochronę, czego nie cierpią – powiedziała dziennikowi osoba związana z rodziną Tusków.

  • Wiadomo, że żona zwykle była przeciwna jego politycznym planom. A sam mawiał, że gdyby robił to, co radzi rodzina, byłby nadal nauczycielem historii w gdańskim liceum – mówił jeden z polityków PO.

Wirtualna Polska o tym, że rodzina byłego premiera nie chce jego powrotu do polskiej polityki, pisała już w grudniu 2018