pon. Lip 22nd, 2019

Dziewczyna, która zdawała egzamin na prawo jazdy, utknęła na przejeździe kolejowym i nie zdołała opuścić samochodu przed nadjeżdżającym pociągiem.
Ciężko ranna zmarła w szpitalu w Nowym Targu. Jest nagranie z monitoringu.

Kursantka zdawała egzamin na prawo jazdy. Gdy przejeżdżała przez niestrzeżony przejad kolejowy, silnik zgasł i samochód zatrzymał się na torach. Akurat wtedy nadjechał pociąg jadący z Nowego Targu do Zakopanego.

62-letni egzaminator zdążył uciec z auta i odskoczyć. Pociąg uderzył w samochód, z którego nie wydostała się kierująca nim 18-latka. Dziewczyna doznała ciężkich obrażeń i została zabrana do szpitala w Nowym Targu. Tam zmarła. Egzaminatorowi nic się nie stało, podobnie jak maszyniście i pasażerom pociągu.

Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu prowadzi śledztwo w tej sprawie.

„Śledztwo będzie prowadzone najprawdopodobniej pod kątem śmiertelnego wypadku drogowego, ale kwalifikacja może ulec zmianie na spowodowanie katastrofy kolejowej. Na miejscu pracują śledczy do spraw ruchu drogowego i kolejowego” – powiedział szef nowotarskiej prokuratury Józef Palenik.

W sieci pojawiło się nagranie z monitoringu z pobliskiego zakładu. Widać na nim jak samochód nauki jazdy wjeżdża na tory i staje. Egzaminator wyskakuje z auta i gwałtownie zaczyna machać rekami i w tym momencie w auto uderza pociąg. Pcha go przez kilkadziesiąt metrów po czym zatrzymuje się.

Może Cię zainteresować: Zmiany w egzaminach na prawo jazdy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x