pon. Lip 22nd, 2019

W przeszłości publikowaliśmy informacje o milionach stron internetowych, które próbują wykorzystać twój komputer do wydobywania bitcoinów i innych kryptowalut, kiedy przeglądasz lub przeglądasz informacje na ich stronach. I już wkrótce, ze względu na ilość pieniędzy zaangażowanych w kryptowaluty, może to również obejmować każdą nową aplikację, której używasz lub pobierasz.

Określenie tego typu złośliwego oprogramowania i komputerowego „przechwytywania” mocy obliczeniowej komputera jest znane jako crypto-jacking i zgodnie ze źródłami powiązanymi z wiodącymi firmami antywirusowymi na świecie, to złośliwe oprogramowanie może nawet znajdować się w niezliczonej ilości rozszerzeń, których używasz w przeglądarce Chrome.

Jedna z nadchodzących form złośliwego oprogramowania nazywa się „crypto-jacking”, czyli proces, w którym doskonale użyteczny program potajemnie wydobywa Bitcoin lub inną kryptowalutę w tle. Ilość wydobycia na jakiejkolwiek maszynie jest niewielka – prawdopodobnie wartość kilku centów dziennie, jeśli tak – ale rozproszona na dziesiątkach tysięcy maszyn, może sprawić, że deweloper stanie się prawdziwym pieniądzem.

Najnowszym winowajcą jest popularne rozszerzenie Chrome o nazwie  Plakat archiwalny , które pomaga użytkownikom odświeżać blogi Tumblr. Według recenzji w sklepie Chrome Poster Poster również potajemnie prowadzi Coinhive, program do eksploracji kryptowalut sieci rozproszonej. Korzystając z Coinhive, deweloper wydobywał walutę o nazwie Monero, korzystając z procesorów i energii elektrycznej innych ludzi.

Według sklepu Chrome, rozszerzenie ma 105 000 użytkowników, i prawdopodobnie wszystkie te monety są wydobywające, gdy ich komputer jest włączony, a Chrome jest w użyciu, ponieważ rozszerzenie działa w tle.

Jak na ironię, dobrowolne odliczanie stron internetowych i firm wykorzystujących część mocy obliczeniowej komputera może stać się opcją w przyszłości zamiast rzeczywistych płatności pieniężnych dla niektórych produktów i usług. Tj … … firmy takie jak Netflix, Apple iTunes Store, a może nawet Amazon mogą zapewniać dostęp do oglądania filmów lub pobierania muzyki w zamian za pewien czas za pomocą komputera, aby kopać kryptowaluty w 21-wiecznej formie „pay per view” „.

W 2017 r. Nastąpił ogromny wzrost zarówno liczby samych kryptowalut, jak i różnych sposobów, w jakie osoby prywatne i firmy kooptowały miliony komputerów PC do przeprowadzania wyszukiwania kryptowaluty na ich korzyść. Niezwykle ważne jest, aby oprogramowanie antywirusowe i antywirusowe było zawsze aktualne, ponieważ w przemyśle o wartości pół trylionów dolarów nie ma żadnych skrupułów ani przepisów, które powstrzymałyby nikogo przed naruszeniem sprzętu i oprogramowania.

x