Widziałeś ten spray nie pierwszy raz, ale nigdy go nie kupowałeś? Teraz to się zmieni.

Już niemal legendarny płyn WD-40 zazwyczaj jest ciężko widoczny na sklepowych półkach. Ukryty gdzieś pomiędzy srebrną taśmą, a zestawem gwoździ.

Jednak jak się okazuje płyn ten oprócz swojego standardowego zastosowania ma jeszcze masę innych, bardzo przydatnych. Grzechem więc będzie nie posiadanie go w domu.

Poniżej przedstawiam Wam listę 11 najlepszych zastosowań WD-40.

#1. Plamy

Spryskaj plamę preparatem i przetrzyj ściereczką z mikrofibry. Jeśli jest to zabrudzenie o konsystencji gumy proces będziesz musiał powtórzyć kilka razy.

#2. Gołębie

Te ptaki potrafią być bardzo problematyczne. Jeśli zadomowiły się na twoim parapecie i nie wiesz jak się ich pozbyć, po prostu spryskaj to miejsce WD-40. Spokojnie, zwierzętom nic się nie stanie. Gołębie po prostu nie lubią tego zapachu i będą omijać twój parapet szerokim łukiem.

#3. Impregnowanie obuwia

Przy pomocy WD-40 sprawisz, że twoje buty staną się wodoodporne. Pamiętaj jednak, że ten sposób ma zastosowanie jedynie w przypadku butów z gładkiego materiału. Nie używaj ich do zamszu czy materiałowego obuwia.

#4. Zrywanie etykiet

Jeśli nie możesz pozbyć się etykiety ze słoika, wystarczy że spryskasz ją preparatem, odstawisz na kilka minut i zetrzesz gąbką. To takie proste.
#5. Zapobieganie zamarzaniu

Wystarczy, że spryskasz szybę WD-40 i dokładnie wetrzesz. Szybko pozbędziesz się lodu na szybach w aucie. Co więcej – już nigdy się tam nie pojawi.

#6. Osady w kabinie prysznicowej

Niestety drzwi prysznicowe powinny być czyszczone po każdej kąpieli żeby utrzymać ich piękny wygląd. Jednak kto ma na to czas? Wystarczy, że spryskasz drzwi WD-40 i dokładnie je wypolerujesz. Od teraz osady już nie pojawią się na drzwiach.

#7. Stępione Nożyczki

Jak wiadomo, ostrza nożyczek lubią się szybko tępić. Wystarczy jednak spryskać je WD-40, aby znowu były ostre jak żyletki.

#8. Pomazane ściany

Każdy kto ma dzieci wie, że wystarczy tylko chwila nieuwagi, a one bardzo kreatywnie spędzą czas. Często obrywa się więc ścianom. Co zrobić żeby pozbyć się bazgrołów domorosłego artysty ze ściany? Tak, zgadłeś, spryskać WD-40 i wytrzeć. Uważaj jednak, ten sposób nadaje się wyłącznie do ścian o śliskiej fakturze.

#9. Ściąganie pierścionka

Pierścionki lubią nie schodzić z palców. Spokojnie, nie musisz już kombinować i robić sobie krzywdy. Wystarczy, że spryskasz palec tym magicznym preparatem i wszystko powinno pójść gładko.

#10. Guma do żucia

Jedna z najcięższych do pozbycia się substancji. Może znaleźć się we włosach, na dywanie czy tapicerce. Już nie musisz ścinać włosów, albo wyrzucać dywanu. Wystarczy spryskać gumę WD-40 i zetrzeć ścierką. Spokojnie, twoje włosy są bezpieczne. Głównym składnikiem preparatu jest olej rybny. Nie pachnie za ładnie, ale nie jest trujący.
#11. Zamarznięty zamek w aucie

WD-40 zapobiega zbieraniu się wody. Dzięki tej właściwości już nie musisz martwić się o to czy uda ci się otworzyć drzwi samochodu po mroźnej nocy.

x