Pijany ksiądz usiłował wsiąść za kierownice samochodu

Pijany ksiądz usiłował wsiąść za kierownice samochodu

W poniedziałek (13 maja) przed godziną 18:00 na obrzeżach Torunia, ksiądz proboszcz usiłował prowadzić samochód osobowy w stanie nietrzeźwym. Mężczyzna który sfilmował całe zajście wezwał na miejsce policje, a ta zabrała duchownego na izbę wytrzeźwień.

Zdarzenie miało miejsce przy ul. Goplany. Badanie trzeźwości 59-letniego duchownego wykazało 2,76 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – mówi sierż. szt. Krzysztof Świebodziński, rzecznik prasowy toruńskiej policji.

Takie zdarzenia, to na drogach regionu toruńskiego niemal codzienność. Ta sprawa jest jednak inna bowiem nietrzeźwym kierowcą był proboszcz parafii – ksiądz Zbigniew M. który w przeszłości był już skazany za prowadzenie samochodu będąc pod wpływem alkoholu.

Zobacz film z tego zajścia:

źródło: youtube

ZGłos w tej sprawie zabrała Toruńska Kuria Biskupia, która wydaje się być zaskoczona całą sytuacją. Ksiądz proboszcz został wezwany do kurii celem złożenia wyjaśnień – mówi ks. Daniel Młynarczyk, rzecznik prasowy Toruńskiej Kurii Biskupiej. – Najprawdopodobniej zostanie zawieszony w sprawowaniu funkcji proboszcza do czasu wyjaśnienia sprawy.

O dalszym losie duchownego, który w niedalekiej przeszłości był już skazany przez sąd za prowadzenie pojazdu po pijanemu zdecyduje biskup.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x