wt. Lip 23rd, 2019

Aż nie chce się wierzyć! W rurze kanalizacyjnej znaleziono niemowlę.

Chłopiec waży ponad 2 kg i jest w stanie stabilnym

Chińscy lekarze wyciągnęli z rury kanalizacyjnej niemowlę. Chłopiec waży ponad 2 kg i jest w stanie stabilnym. Według informacji AFP śledczy ustalili, że dziecko wpadło do toalety przez przypadek. Strażaków zawiadomili mieszkańcy budynku, którzy usłyszeli płacz dziecka dochodzący z toalety na czwartym piętrze.

Do zdarzenia doszło w mieście Jinhua na wschodzie Chin. Rura, w której zakleszczony był noworodek miała ok. 11 centymetrów średnicy. Akcja ratunkowa była wyjątkowo trudna. Strażacy widzieli główkę dziecka, ale nie byli w stanie wydobyć go. Ostatecznie fragment rury, w której znajdował się chłopiec przewieziono do szpitala. Dopiero tam lekarze, przy użyciu specjalistycznych narzędzi, uwolnili dziecko.

Według serwisu nbcnews.com noworodek przebywał w rurze dwa dni. Inne media podają z kolei, że dziecko spędziło w rurze kilka godzin. Chłopiec, po wyjęciu z rury był w ciężkim stanie – miał posiniaczone ciało i liczne zadrapania na głowie i ramionach.

Personel szpitala nazwał chłopca „Dzieckiem nr 59” – od inkubatora, w którym przebywa.

Matce prawdopodobnie nie zostaną postawione zarzuty. Kobieta powiedziała śledczym, że dziecko rodziła sama w toalecie, jednak noworodek wypadł jej z rąk, wpadł do rury kanalizacyjnej. Zeznała, że nie stać jej było na aborcję. Bała się także prosić o pomoc rodziców. W ciążę zaszła z mężczyzną, którego znała jedną noc. Ojciec nie chciał wziąć odpowiedzialności za dziecko i odmówił pomocy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x