Zniknęła giełda kryptowalut, a z nią pieniądze inwestorów

Zniknęła giełda kryptowalut, a z nią pieniądze inwestorów

Platforma do wymiany kryptowalut – Coinroom – zniknęła z rynku. A razem z nią pieniądze klientów. Niektórzy stracili nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Prezes firmy zapadł się pod ziemię – pisze portal money.pl.

Giełda przestała działać z dnia na dzień, a razem z nią zniknęły pieniądze klientów. Poszkodowanych może być nawet kilka tysięcy. Niektórzy mogli stracić nawet 60 tys. zł. Strona internetowa firmy zniknęła, podobnie jak i profile w mediach społecznościowych. Nie działa również pojawiający się w wyszukiwarce numer telefonu. Nie ma też kontaktu z prezesem firmy, Tomaszem Zbigniewem Wiewiórą. Ponoć otworzył on już nową firmę – w Estonii.

Sprawą zajęła się już prokuratura.

– Postępowanie zostało zarejestrowane m.in. w związku z zawiadomieniem KNF. Prowadzone jest w kierunku nieuprawnionego prowadzenia działalności w zakresie świadczenia usług płatniczych przez serwis internetowy pośredniczący w wymianie kryptowalut. Do tej pory zgłosiło się kilka osób – powiedział money.pl rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Łukasz Łapczyński.

/money.pl/magnapolonia.org

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.