USA zniosą wizy dla Polaków! Jest konkretny termin

Możliwość zniesienia wiz dla Polaków chcących udać się do USA jest jednym z głównych tematów ostatniego ćwierćwiecza. Jak dotąd nie udało się tego zrealizować, ale teraz otrzymaliśmy konkretną deklarację dotyczącą terminu.

Sprawa wiz do USA dla Polaków przewija się w naszym kraju od co najmniej kilkudziesięciu lat. Tamtejsi prezydenci wielokrotnie obiecywali, że pochylą się nad problemem, jednak ostatecznie nic z tego nie wychodziło.

Polacy liczyli zarówno na Billa Clintona, George’a W. Busha oraz Baracka Obamę. Teraz ogromne nadzieje wiążą z kolei z prezydenturą Donalda Trumpa, który wydaje się być naszym rodakom przychylny.

W jego imieniu głos zabiera często ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Teraz zrobiła to po raz kolejny i z jej ust padła konkretna deklaracja dotycząca zniesienia wiz dla obywateli Polski.

Wizy dla Polaków zostaną zniesione! Znamy termin
Wizy dla Polaków do USA cały czas obowiązują. Nasi rodacy twierdzą, że to upokarzające, ponieważ przedstawiciele wielu innych nacji takich wiz nie potrzebują i mogą swobodnie wyjeżdżać za Ocean. Tam z kolei legalnie podejmować pracę, bogacić się i osiedlać. Polacy takiego przywileju nie mają.

Przerwać postanowiła to ambasador USA w naszym kraju, Georgette Mosbacher. W rozmowie z Polsat News dyplomatka przekazała konkretną deklarację ws. zniesienia wiz dla Polaków.

– Zamierzam doprowadzić do wprowadzenia programu bezwizowego dla Polaków przed opuszczeniem Polski – oświadczyła Mosbacher.

– Ale na pewno zanim wyjadę. Jeśli nie w tym roku, to na pewno w roku 2020 – dodała.

Ambasador USA w Polsce zaapelowała, aby nasi rodacy uzbroili się w cierpliwość i póki co korzystali z możliwości otrzymania wizy w tradycyjny sposób. Jak podkreśliła, szalenie istotne jest bowiem obniżenie wskaźnika odmowy przyznania wiz do wymaganych 3 procent.

Czy deklaracja Mosbacher jest wiążąca? Wydaje się, że tak. To w końcu wysoki amerykański urzędnik. Teraz pozostaje nam tylko czekać.