Rabusie ukradli bankomat. Porzucili go w lesie

  • W nocy z poniedziałku na wtorek złodzieje próbowali okraść bankomat Euronetu przy markecie Biedronka w Janczewie – poinformował nas podkom. Sławomir Konieczny, rzecznik lubuskiej policji.

Rabusie byli tak zdeterminowani, że opasali urządzenie liną a następnie wyrwali je z podłoża. Bankomat zawlekli w pobliskie zarośla i tam próbowali pokonać jego zabezpieczenia. Ich działania nie przyniosły jednak rezultatu i elektroniczny sejf porzucili pomiędzy drzewami.

Tego typu kradzieże należą do rzadkości. W województwie lubuskim od dłuższego czasu nie notowano podobnych zdarzeń. Podobny przypadek wydarzył się w Głogowie pięć lat temu, gdzie trzech zamaskowanych sprawców wyrwało bankomat w pasażu handlowym na os. Kopernika. Wpadli, gdy ciągnęli urządzenie przez miasto na wózku.

Czytaj także: [Naród nie dowierza! Polska policja będzie zatrudniać cudzoziemców? Petycja już w sejmie]

Jak twierdzi policja, bankomaty są urządzeniami dobrze zabezpieczonymi przed otwarciem. Zazwyczaj montuje się je w ścianie budynku lub mocuje solidnie do podłoża. Nawet siłowe wyrwanie urządzenia, bez późniejszego wykorzystania specjalistycznych narzędzi na niewiele się zdaje. Próby pokonania zabezpieczeń sejfu z reguły kończą się niepowodzeniem. Tak było i tym razem. Sprawcy porzucili ważący kilkaset kilogramów bankomat, nie mogąc przetransportować go dalej.

Od momentu zawiadomienia o zdarzeniu na miejscu kradzieży pracowali gorzowscy policjanci. Kolejne dni pokażą czy śledczym uda się zatrzymać zuchwałych rabusiów.