Szok! Pielęgniarki robiły to z noworodkiem i świetnie się bawiły

Trzy pielęgniarki z Arabii Saudyjskiej postanowiły zabawić się kosztem hospitalizowanego noworodka. Jedna z kobiet mocno trzymała szyję dziecka i okrutnie ściskała jego twarz, doprowadzając tym swoje koleżanki do śmiechu. „Wygłupy” zostały nagrane i udostępnione w sieci, wywołując oburzenie internautów. W sprawie interweniował sam minister zdrowia, zwalniając bezmyślne pielęgniarki z pracy.
Filmik pokazujący okrutne praktyki pielęgniarek w szpitalu w miejscowości Taif w Arabii Saudyjskiej został opublikowany w internecie kilka dni temu. Na nagraniu widać kobietę mocno ściskającą twarz maleńkiego i bezbronnego noworodka tak, by robił „śmieszne miny”. Potwornym żartom pielęgniarki towarzyszył radosny śmiech jej dwóch koleżanek z oddziału.

Wideo było szeroko krytykowane i udostępniane przez internautów. To z internetu ojciec noworodka dowiedział się o całej sprawie i zgłosił incydent władzom szpitala. Szybko udało się ustalić, które z pracownic odpowiadają za okrutne traktowanie dziecka. W środę 3 stycznia kobiety zostały zawieszone w pracy, jednak kilka godzin później w sprawie interweniował minister zdrowia i nakazał zwolnienie pielęgniarek z pracy i odebranie im uprawnień do wykonywania zawodu.

Ojciec noworodka powiedział w rozmowie z saudyjskimi mediami, że jego dziecko przebywało w szpitalu dziesięć dni ze względu na infekcję dróg moczowych. – Gdy zobaczyłem nagranie w sieci, byłem w szoku. Takie zachowanie jest niedopuszczalne – powiedział mężczyzna.

x