pon. Lip 22nd, 2019

Sklepy BIEDRONKA będą masowo zamykane? Przyczyną zalegające towary!

Wygląda na to, że sieć sklepów Biedronka może mieć kłopoty. Wszystko za sprawą towarów, które zalegają przy wyjściach ewakuacyjnych. Ich fotografie ukazały się między innymi na łamach portalu Wykop.pl.

Jak informuje portal Wiadomości Handlowe, Biedronkę mogą czekać poważne problemy. W Internecie pojawiło się wiele zdjęć ukazujących zalegające przed wyjściami ewakuacyjnymi towary. Informacja w tej sprawie została już zgłoszona do Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej, która wezwała sieć do usunięcia towarów z tych miejsc.

Samo zamieszenie zdjęć w Internecie stanowi formę protestu przeciwko zakazowi fotografowania w sklepach. Biedronka tłumaczy, że nie jest to zakaz zabraniający robienia zdjęć produktom, ale odpowiedź na wprowadzone niedawno przepisy RODO, na mocy których sieć chce chronić prywatność klientów. Analogiczne przepisy zostały wprowadzone również w innych sklepach.

Na oskarżenia o zaniedbania w kwestii bezpieczeństwa odpowiedział w rozmowie z Wiadomościami Handlowymi Arkadiusz Mierzwa, kierownik do spraw komunikacji w Jeronimo Martins Polska. Stwierdził on, że bezpieczeństwo jest dla sieci kwestią priorytetową, a pracownicy przeszli specjalne szkolenie w tej sprawie.

 

 

x