Skandaliczne zachowanie w Biedronce. Trwają poszukiwania klienta.

      Możliwość komentowania Skandaliczne zachowanie w Biedronce. Trwają poszukiwania klienta. została wyłączona

Oburzające zachowanie klienta Biedronki. Po tym, jak pracownik sklepu poprosił mężczyznę o założenie maseczki na twarz przed rozpoczęciem zakupów, ten wpadł w szał i zaczął obrażać pracowników na tle ksenofobicznym.

Do zdarzenia doszło 27-ego czerwca po godzinie 18 w sklepie sieci Biedronka przy ulicy Okulickiego 51 w Krakowie (małopolskie). Wyzwiska których użył klient odnosiły się do pracowników ukraińskiej narodowości. Nie wiedział jednak, że cały incydent został zarejestrowany i prawdopodobnie odpowie on za swoje karygodne zachowanie. Sprawa została nagłośniona przez Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Ukrainiec, kwa jeny! On będzie, k*wa u nas w Polsce rządzi

takie słowa m.in. można usłyszeć na nagraniu udostępnionym przez organizację.

Przedstawiciele OMZRiK złożyła zawiadomienie w związku z popełnieniem przestępstwa z art. 257 kk.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Osoby, które rozpoznają na nagraniu mężczyznę, proszone są o kontakt z organizacją – omzrik@gmail.com, lub 572932323. Zapewniają anonimowość. 

Źródło: o2.pl, facebook.com | Fotografie: facebook.com