Założyciel Amazon Jeff Bezos i MacKenzie rozwiedli się wczoraj. Dziś sfinalizowali rozwód na kwotę 38 miliardów dolarów

Założyciel Amazon Jeff Bezos i MacKenzie rozwiedli się wczoraj. Dziś sfinalizowali rozwód na kwotę 38 miliardów dolarów

Założyciel Amazon Jeff Bezos i MacKenzie Bezos sfinalizowali piątkowy rozwód na kwotę 38 miliardów dolarów, podała Bloomberg News.

Zgodnie z umową MacKenzie Bezos (49 lat) otrzyma około 19,7 miliona akcji Amazon.com, dając jej cztery procent udziałów w firmie o wartości 38,3 miliardów dolarów, i wyląduje na 22-tym w Bloomberg Billionaires Index, powiedział serwis informacyjny.

Sędzia w hrabstwie King w stanie Waszyngton zakończył rozwód. Jeff Bezos, lat 55, zachowa 12 procent udziałów i pozostanie najbogatszym człowiekiem na świecie.

MacKenzie Bezos, powieściopisarz, powiedziała, że ​​odda mężowi cały swój udział w The Washington Post i firmie zajmującej się eksploracją kosmosu Blue Origin, a także sprawuje kontrolę nad pozostałymi akcjami Amazon.

Obiecała także przekazać połowę fortuny na cele charytatywne, dołączając do grona najbogatszych filantropów na świecie jako sygnatariusz przyrzeczenia.

Życie osobiste Jeffa Bezosa zostało w centrum uwagi dzięki ogłoszeniu w styczniu, że on i jego żona rozwiedli się po 25 latach małżeństwa i odkryciu przez National Enquirer, że miał romans z byłą kotwicą wiadomości, Lauren Sanchez .

Jeff i MacKenzie Bezos pobrali się w 1993 roku i mają czworo dzieci. Jeff Bezos założył Amazon w swoim garażu w Seattle w 1994 roku i przekształcił go w kolosa, który dominuje w handlu detalicznym online.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x