Ujawniono: Andrzej Lepper przed śmiercią napisał list.

Śmierć lidera Samoobrony wielu nie daje spokoju do dziś (a minęło już ponad 7 lat). Andrzej Lepper, choć przez niektórych wyśmiewany, dla milionów Polaków był wzorem do naśladowania. Konserwatywnie usposobieni wyborcy uważali go za uczciwego i szczerego polityka. Dziś spopularyzowała się teza, że musiał zginąć przez swoje płomienne przemówienie w Sejmie. Ponadto okazało się, że Lepper zostawił list.

Gdy latem 2011 roku kraj obiegły informacje o rzekomo samobójczej śmierci znanego polityka, wielu już wiedziało, co mogło się stać. Choć biegli wykluczyli udział osób trzecich, to w wielu środowiskach nie mają wątpliwości, że Leppera odwiedził „seryjny samobójca”.

Andrzej Lepper zostawił list

Teza o samobójstwie traci na popularności. Spora część opinii publicznej nie rozważa już, dlaczego Andrzej Lepper popełnił samobójstwo, ale kto i dlaczego go zabił. Gdy w sieci rekordy popularności bije film pt. 8 minut, które zabiło Andrzeja Leppera(wielokrotnie usunięty), na jaw wychodzą nowe fakty.

List, który lider Samoobrony napisał przed śmiercią, upublicznił były poseł Platformy Obywatelskiej – Robert Węgrzyn. Adresatem słów Leppera był Sebastian Karpiniuk, ówczesny przewodniczący komisji ds. nacisków. Chyba mało kto się spodziewał, że po latach światło dzienne ujrzą tak sensacyjne materiały.

„Jestem zszokowany”

– Jestem zaszokowany cynicznym, bezwstydnym i kłamliwym oświadczeniem tych Panów, że nie było żadnych dowodów na łamanie prawa przez CBA, ministra sprawiedliwości Pana Zbigniewa Ziobrę oraz ówczesnego premiera Pana Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tak zwanej afery gruntowej– napisał Andrzej Lepper. Okoliczności jego śmierci do dziś pozostają tajemnicze.

Zarzuty, które w swoim liście stawiał polityk tuż przed śmiercią, noszą naprawdę spory ciężar gatunkowy. Lepper zostawił list, w którym oskarża między innymi Jarosława Kaczyńskiego o zawiązanie spisku przeciwko sobie. Andrzej Lepper uważał, że prezes Kaczyński i Zbigniew Ziobro chcieli się go pozbyć z polityki.

  • Pragnę udowodnić, że afera gruntowa została wymyślona przez CBA, Kancelarię Premiera Kaczyńskiego i jego osobiście jako prowokacja polityczna wymierzona wyłącznie przeciwko konstytucyjnemu Ministrowi i Wicepremierowi rządu Andrzejowi Lepperowi – czytamy dalej.

Miały to być próby skompromitowania polityka, następnie aresztowania i pozbawienia funkcji publicznych. Natomiast klub Samoobrony rzekomo miał zostać wchłonięty przez Prawo i Sprawiedliwość.

/otopress.pl/wykop.pl

Czytaj koniecznie: Około 80% Polskich złóż metali w rękach obcego kapitału.