pon. Lip 22nd, 2019

Mężczyzna próbował wciągnąć dziecko do samochodu. Teraz szuka go policja

Przekaż informacje znajomym bo warto zadbać o bezpieczeństwo każdego dziecka. Po prostu dzielenie się jest dbaniem o innych 

Około 40-leni mężczyzna w biały dzień, w środku Ostrowca Świętokrzyskiego, próbował wciągnąć do samochodu 11-letnią dziewczynkę. Powstrzymał go przypadkowy przechodzień.

Z naszych ustaleń wynika, że mężczyzna poruszał się osobowym autem koloru czarnego, o początkowych numerach rejestracyjnych TO. Charakterystyczne było to, że na samochodzie znajdowała się biało-czerwona flaga. Zwracamy się z prośbą do świadków tego zdarzenia oraz do wszystkich osób, które będą miały informacje pomocne w ustaleniu i zatrzymaniu tego człowieka – mówi st. sierżant sztabowy Sylwester Kaniewski, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Dziś rano 11-latka czekała na przystanku autobusowym przy ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Mężczyzna zatrzymał auto i próbował wciągnąć dziecko do samochodu. Dziewczynce pomógł przypadkowy przechodzień. 11-latka uciekła do domu, napastnik nie zrobił jej krzywdy. Rodzice zgłosili sprawę policji.

Poszukiwany mężczyzna ma około 40-lat. Jest wysoki, szczupły, ma czarne włosy przycięte na irokeza. Policja prosi o zgłaszanie się świadków – a w szczególności mężczyzny, który powstrzymał porywacza i pomógł dziecku. Za informacje, które doprowadzą do zatrzymania kierowcy przewidziana jest nagroda w wysokości 5 tysięcy złotych.

Jest to kolejna próba porwania dziecka z ulicy w tym roku. Podobne próby porwania dziecka z ulicy miały miejsce również w Poznaniu, Szczecinie i Łodzi.

Rodzic powinien przekazać swojemu dziecku informacje, które pozwolą unikać takich sytuacji lub odpowiednio na nie zareagować.

Każde dziecko bawiące się poza domem, na placu zabaw, w parku czy idące ulicą powinno wiedzieć, że:

  • należy bardzo ostrożnie podchodzić do kontaktów z osobami obcymi:
  • z nieznajomymi nie powinno się rozmawiać, a tym bardziej się z nimi oddalać, o każdej sytuacji zaczepek ze strony obcego należy powiedzieć rodzicom, nauczycielowi lub policjantowi;
  • nieznajomym nie wolno podawać swojego adresu zamieszkania;
  • nie wolno brać niczego od nieznajomych: słodyczy, soczków, owoców, zabawek;
  • nie wolno wsiadać, a nawet podchodzić za blisko do samochodu nieznajomych;
  • nie wolno z nieznajomymi wchodzić do windy;
  • należy unikać odludnych miejsc zabawy, a bawić się z innymi dziećmi, w grupie

Przekaż informacje znajomym bo warto zadbać o bezpieczeństwo każdego dziecka. Po prostu dzielenie się jest dbaniem o innych

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x