Poznań Motor Show. Nowości na stoisku Fiata

Ten rok jest ważny dla marki Fiat, obecnej w Polsce od niemal 100 lat, gdyż w czerwcu br. producent kończy 120 lat. Na Poznań Motor Show przygotował szereg nowości.

dsc09135.1200

Na wystawie poznańscy dealerzy wraz z FCA Poland prezentują całą rodzinę Tipo: Sedan, HB oraz Station Wagon w nowych wersjach wyposażenia Street, Mirror i Sport oraz znanej już S-Design, mogących sprostać potrzebom Klientów w każdym wieku, o różnych gustach i wymaganiach w zakresie mobilności.

Wersje Mirror są przeznaczone dla rodzin, dla których szczególnie ważna jest łączność ze światem, a wersja S-Design wyróżnia się sportową i dynamiczną estetyką. To połączenie stylu i funkcjonalności, czego ukoronowaniem jest zaskakujący wygląd i jeszcze lepsze osiągi.

Nie zabrakło również kultowej rodziny Fiata 500, śmiałej i kuszącej nowymi kolorami i nowymi opcjami wyposażenia. W gamie zobaczymy odnoszący nieustanny sukces rynkowy, produkowany w Tychach model 500 (w 2018 roku rekordowa produkcja/sprzedaż od dnia wprowadzenia samochodu na rynek), niezwykle praktyczny, rodzinny crossover 500L i miejski SUV 500X, dostępny z nowej generacji, ekonomicznymi silnikami Firefly (produkowanymi w Bielsku-Białej) i jeden z nielicznych samochodów w segmencie z napędem 4×4.

Ekspozycję FCA Poland uzupełni m.in. marka Abarth, która w 2019 r. również obchodzi swój okrągły jubileusz. W tym roku mija 70 lat, od kiedy pan Carlo Abarth uruchomił w Turynie zakład tuningujący Fiaty 500. Od tego zaczęła się przygoda marki, która trwa do dziś. Modelem, który najlepiej nawiązującej do historii modyfikacji Abartha, jest prezentowany na Poznań Motor Show „595″ w wersji Pista (z języka włoskiego – tor wyścigowy) w kolorze niebieskim Podio.

Przypomnijmy, że w Poznaniu możemy zobaczyć również całą nową ofertę marki Jeep należącej do Fiata. Prezentowane są modele Renegade Trailhawk, Compass Trailhawk i Grand Cherokee Summit oraz dwie premiery: nowyJeep Cherokee Limited oraz czwarta generacja ekstremalnego Jeepa Wranglera Rubicon.

Natomiast o nowym koncepcie marki Alfa Romeo, która także należy do Fiata można przeczytać tutaj – Alfa Romeo Tonale na targach w Poznaniu.

 

dsc09137.640

dsc09139.1200

dsc09136.1200

x