pon. Lip 22nd, 2019

Policja zatrzymała podejrzewanego o gwałt na 8-latce

Policja zatrzymała młodego mężczyznę podejrzewanego o uprowadzenie i dokonanie gwałtu na 8-latce z Bierzwnika (woj. zachodniopomorskie). 21-latek jest mieszkańcem powiatu strzelecko-drezdeneckiego w Lubuskiem – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

„Do ujęcia 21-latka doszło w sobotę nad ranem w miejscu jego zamieszkania. W akcji brali udział antyterroryści. Mężczyzna najprawdopodobniej usłyszy zarzut zgwałcenia osoby małoletniej. To przestępstwo zagrożone karą minimum trzech lat więzienia, bez górnej granicy” – powiedział Maludy.

Rzecznik policji dodał, że młody człowiek w najbliższym czasie zostanie przesłuchany w charakterze podejrzanego i usłyszy zarzut. Policja szukała sprawcy napaści seksualnej na dziecko od czwartku. Tego dnia 8-latka wracając ze szkoły wsiadała do samochodu nieznanego mężczyzny. Ten wyjechał z nią z Bierzwnika i po drodze do Dobiegniewa w Lubuskiem, gdzie ją potem wysadził, miał dokonać gwałtu na dziewczynce.

Początkowo policja informowała o dokonaniu przez sprawcę przestępstwa o charakterze tzw. innej czynności seksualnej wobec dziecka. Rzecznik wyjaśnił, że po dodatkowych ustaleniach mężczyźnie zarzuca się zgwałcenie dziecka.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x