Podejrzany o morderstwo! Ukrywa się prawdopodobnie w okolicach miejsca zbrodni.

Podejrzany o morderstwo! Ukrywa się prawdopodobnie w okolicach miejsca zbrodni.

Sąd Rejonowy w Siemianowicach Śląskich w środę około południa aresztował zaocznie podejrzanego o zamordowanie 28-letniego mężczyzny. Po uzyskaniu tej decyzji na piśmie prokuratura wydała za nim list gończy.

Podejrzany to Marek Gieracz, urodzony w 1964 roku. Ma około 175 centymetrów wzrostu, 75-80 kilogramów wagi, włosy krótkie, twarz owalną.

Cechy charakterystyczne podejrzanego: brak prawego kciuka oraz liczne tatuaże na ramionach, prawym przedramieniu, lewym nadgarstku i lewym palcu, prawym podudziu.

Może poruszać się komunikacją miejską i być uzbrojony. Policja ostrzega, że jest niebezpieczny. Był notowany i karany za poważne przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu. Nieoficjalnie: w ostatnim czasie wyszedł na wolność po 12 latach spędzonych w więzieniu.

Od mieszkańców Siemianowic reporter TVN 24 dowiedział się, że podejrzany i ofiara byli sąsiadami. Mieszkali w Siemianowicach w blokach po przeciwnej stronie tej samej ulicy. W komunikacie policji czytamy, że 55-latek był znajomym 28-latka.

Zbrodnia i obława

Do morderstwa doszło prawdopodobnie w zeszłym tygodniu, w czwartek lub piątek. Sprawa wyszła na jaw w sobotę 1 czerwca. Policja ujawniła zwłoki młodego mężczyzny. Były zakopane w zaroślach w centrum Siemianowic. Odtąd w tym rejonie trwa policyjna obława. Ściągnięto antyterrorystów, zaangażowanych jest pięć psów tropiących, wykorzystywany dron. Nieoficjalnie wiadomo, że podejrzany 55-latek nie wyjechał z miasta. Ukrywa się prawdopodobnie w okolicach miejsca zbrodni. O pomoc proszony jest każdy, kto może posiadać jakiekolwiek informacje o Marku Gieraczu. (http://www.tvn24.pl)