Pijany Polak pobił holenderskiego policjanta. To nie jest pierwszy tego typu przypadek

Policjanci próbowali wyprowadzić z baru w Sittard (prowincja Limburgia) awanturującego się mężczyznę. Okazał się nim Polak będący pod wpływem alkoholu. Zaatakował on policjantów, a jednego poważnie pobił – funkcjonariusz doznał obrażeń twarzy i nóg. Potrzebnych było kilku mundurowych, by obezwładnić Polaka.

Do awantury w niewielkim Sittard (ok. 36 tys. mieszkańców) doszło w ostatni weekend, o godz. 2:45 w nocy z soboty na niedzielę. Wezwani na miejsce policjanci próbowali wyprosić z baru agresywnego mężczyznę. Polak wdał się w kłótnię z funkcjonariuszami, jednego z nich kopnął, a następnie zaczął go uderzać pięściami.

Patrol musiał wezwać posiłki. Dopiero wzmocnione siły holenderskiej policji zdołały powstrzymać Polaka, który trafił do aresztu.

Ataki Polaków na policjantów w Holandii

To nie pierwszy tego typu przypadek w Holandii. W ostatnich dniach doszło do dwóch innych napaści Polaków, którzy upojeni alkoholem lub pod wpływem narkotyków atakowali interweniujących funkcjonariuszy policji. 24 stycznia do podobnego zdarzenia doszło w Zundert, gdzie mundurowego pobił 28-letni Polak.

21 stycznia w Waalwijk 30-latek z Polski opierał się próbującym aresztować go policjantom. Kopał ich i bił m.in. kijem od szczotki, krzyczał „So You Think You Can K***”. Nie pomógł gaz pieprzowy, policjanci oddali trzy strzały ostrzegawcze z broni ostrej. W końcu wezwali pomoc.

Interwencja została nagrana przez przechodniów, a film trafił do internetu, gdzie obejrzały go setki tysięcy ludzi.