Pijana matka zgłosiła porwanie dziecka w Korytkowe (pow. biłgorajski)

Pijana matka zgłosiła porwanie dziecka w Korytkowe (pow. biłgorajski)

W sobotę około 08:00 matka 10 miesięcznego dziecka poinformowała policję o jego porwaniu. Funkcjonariusze udali się do miejscowości Korytków (pow. biłgorajski), z której dzwoniła wystraszona 39-latka.

– Po przybyciu na miejsce policjantów kobieta powiedziała, że chce odwołać interwencję, ponieważ przypomniała sobie, że synka zostawiła pod opieką ciotek. Policjanci udali się pod wskazany przez 39-latkę adres, żeby sprawdzić czy dziecko się tam faktycznie znajduje i czy sprawowana nad nim opieka jest prawidłowa – informuje Joanna Klimek z biłgorajskiej policji.

Pod podanym adresem funkcjonariusze faktycznie zastali 10 miesięczne dziecko oraz dwie „opiekunki”, które spożywały alkohol.

Funkcjonariusze przebadali też matkę dziecka. – Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. 31 letnia „ciocia” ponad 1 promil, a druga – prawie pół promila – dodaje Joanna Klimek.

Chłopiec został przewieziony do szpitala, bo nie było żadnej trzeźwej osoby która mogłaby się nim zaopiekować.

– Mundurowi ustalili, że 39 latka ma również 8 letnie dziecko, do którego ma ograniczone prawa rodzicielskie, ponieważ w przeszłości odpowiadała już przed sądem za sprawowanie opieki pod działaniem alkoholu – precyzuje Joanna Klimek.

Kobieta ponownie stanie przed sądem. Za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dziecka grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x