pon. Lip 22nd, 2019

Nauczyciel uderzył ucznia ”Jak ci poprawie z drugiej to kur** padniesz”

Film przedstawia moment zdarzenia, widzimy jak nauczyciel wstaje z krzesła i wędruje pomiędzy ławkami…

Sytuacja miała miejsce w Zespole Szkół Samochodowych i Budowlanych w Głogowie. Jeden z uczniów zarejestrował całe zdarzenie telefonem komórkowym.
 
Film przedstawia moment zdarzenia, widzimy jak nauczyciel wstaje z krzesła i wędruje pomiędzy ławkami. Mówi przy tym: „proszę państwa, uwaga, bo zrobię wam tresurę. Nie rozumiecie tego, co ja do was mówię?” – grozi nauczyciel uczniom.
W tym samym czasie dwie ławki dalej słychać jak jeden z uczniów pyta drugiego, czy nie ma długopisu. Nauczyciel z tego powodu traci kontrolę nad nerwami i podchodzi do nastolatka — nie rozumiesz tego — pyta zezłoszczony, a następnie uderza ucznia prosto w twarz z otwartej ręki. Oszołomiony i przestraszony sytuacją uczeń pyta: „o co chodzi?”. Na co nauczyciel znów traci kontrole nad sobą i oznajmia uczniowi: „jak ci poprawię, to k… spadniesz”. Sprawa trafiła do rzecznika dyscyplinarnego. Mimo tego, że świadkowie zeznali jakoby uczeń notorycznie przeszkadzał w prowadzeniu lekcji, nauczyciel nie powinien wymierzać kary cielesnej. Prawdopodobnie odpowie za swój czyn przed sądem. Grozi mu pozbawienie wolności w zawieszeniu i zakaz wykonywania zawodu.

źródło: youtube

x