wt. Lip 23rd, 2019

Na oficjalnej stronie Komendy Głównej Policji został opublikowany ciekawy dokument przedstawiający jedną ze spraw. Według tych informacji 27-letni mężczyzna, który handlował narkotykami, wówczas gdy się zorientował, że jest obserwowany przez policję, przekazał interes swojemu 9-letniemu bratu, a sam wyjechał na wakacje do Meksyku.

Sytuacja miała miejsce we Wrocławiu na jednej z dzielnic zwanej potocznie „trójkątem bermudzkim”. W momencie gdy 27-latek zauważył, że od pewnego czasu jest obserwowany przez tajniaków (policje ubraną po cywilnemu) postanowił się spakować i zniknąć na pewien czas. Za kierunek obrał Meksyk, było go stać na taką podróż, bowiem jak się okazało zaopatrywał w „towar” niemal całą dzielnice. Przed wyjazdem przekazał wskazówki i ustalil sposób kontaktu z dostawcami i odbiorcami swojemu 9-letniemu bratu, który już wcześniej wiedział czym zajmuje się starszy brat. Cała operacja działała pod kamuflażem, nie używali telefonów, klienci wiedzieli gdzie, kiedy i o której godzinie będzie stał diler.

Pomysł był genialny, ponieważ nikt by nie podejrzewał, że dziecko może rozprowadzać narkotyki. Gdy mężczyzna wyjechał z kraju, interes pod okiem młodszego brata miał się dobrze do czasu, aż pewnego dnia policja zatrzymała z towarem jednego z klientów, który po przesłuchaniu na komendzie zeznał u kogo się zaopatruje. Policja zorganizowała zasadzkę i złapała młodego dilera na gorącym uczynku. Chłopiec nie chciał nic powiedzieć, jednakże pod naciskiem matki wyznał całą prawdę. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli w jego pokoju niemal 150 gramów różnego rodzaju nielegalnych używek oraz 37 tys. złotych w gotówce. Interes pod okiem małolata trwał ponad 2 miesiące. Nie wiadomo jak zakończy się postępowanie w tej sprawie. Chłopcu grozi co najwyżej poprawczak, a ujęcie starszego brata będzie możliwe tylko wtedy gdy ten zjawi się w Polsce lub w którymś z krajów Unii Europejskiej. Na tym etapie policja próbuje ustalić dokładną lokalizację mężczyzny oraz sprawdza czy matka rodzeństwa nie była zamieszane w cały proceder.

Czytaj także: BRONIŁ SIĘ ZBYT MOCNO. DOSTAŁ 10 LAT WIĘZIENIA ZA PRZEKROCZENIE OBRONY KONIECZNEJ

x