Narkotyk o nazwie Mefedron powoduje raka

Kilka lat temu mefedron zrobił w Polsce prawdziwą karierę. Substancja ta wykazuje działanie zbliżone do efektów wywoływanych przez amfetaminę, ecstasy lub kokainę. Przez pewien czas mefedron można było bardzo łatwo kupić. Sprzedawano go np. w sklepach z dopalaczami. W 2010 r. substancja została jednak zdelegalizowana. Pomimo tego ciągle można natrafić w Internecie na ogłoszenia dotyczące sprzedaży narkotyku. Co gorsza, mefedron jest dosyć tani – właśnie dlatego ciągle zyskuje na popularności.

Szacuje się, że w Polsce 100 000 osób zażywa ten narkotyk przynajmniej raz w tygodniu. Głównymi konsumentami tej substancji są osoby w wieku 16-20 lat

Wyniki laboratorium jednoznacznie potwierdzają, że substancja jest silnie rakotwórcza. U osób zażywających tę substancję regularnie prawdopodobieństwo zachorowania na raka wzrasta o 20%

inne długotrwałe skutki zażywania narkotyku
Długotrwałe zażywanie mefedronu objawia się przede wszystkim zrujnowaną psychiką. Uzależnieni nie są w stanie wrócić do normalnego funkcjonowania. Świat bez mefedronu wydaje się szary, pozbawiony emocji, przepełniony trudnościami. Bardzo często u uzależnionych pojawiają się stany lękowe, urojenia i psychozy. Charakterystycznym objawem regularnego zażywania narkotyku jest także znaczny spadek wagi.

Warto podkreślić, że na niekorzystne objawy zażywania mefedronu nie trzeba długo czekać. Okres zjazdu (ostatnia faza po wzięciu narkotyku) jest bardzo nieprzyjemny. Pojawiają się nudności, przyspieszone bicie serca, ogólne osłabienie, bezsenność, brak apetytu, krwawienie z nosa, wysypki oraz stany depresyjne i paranoiczne. Jedyną ulgą wydaje się wzięcie kolejnej dawki. Znane są przypadki zgonu po zażyciu mefedronu. Spowodowane były nadmiernym podniesieniem ciśnienia tętniczego krwi, przez co dochodziło do wylewu.

Co ważne, mefedron to względnie nowa substancja, dlatego długotrwałe skutki jej zażywania nie są do końca jasne.

Osoby rozsądne prosimy o udostępnienie tej informacji gdyż młodzież nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji lub nie jest tego świadoma.

Czytaj także: Co zrobiłeś ze swoimi starymi telefonami? Co będzie gdy…

Udostępnij 📢

Warto przeczytać

93 More posts in Nauka i technika category
Recommended for you
Samochód w którym nie obowiązuje Prawo Jazdy

Przedstawiamy wam jedyny samochód na który nie obowiązuję prawo jazdy, ten oto MicroCar posiada silnik...