Najstarszy mężczyzną na świecie! Nigdy nie zgadniecie ile ma lat!

      Możliwość komentowania Najstarszy mężczyzną na świecie! Nigdy nie zgadniecie ile ma lat! została wyłączona

Mieszkający w Domu Spokojnej Starości w Nigacie (Japonia) Chitetsu Watanabe został oficjalnie uznany najstarszym mężczyzną na świecie. Leciwy staruszek został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa i otrzymał pamiątkowy dyplom upamiętniający to wydarzenie.

Chitetsu Watanabe skończy w tym roku 113 lat. Mężczyzna pod względem przeżytych lat przebił swojego rodaka, Masazo Nonake, który zmarł miesiąc temu. Dzięki temu mieszkający w Domu Opieki Społecznej w Nigacie staruszek został uznany najstarszym mężczyzną na świecie. Z tej okazji w placówce zorganizowano ceremonię wręczenia pamiątkowego dyplomu i dokonano oficjalnego wpisu w Księdze Rekordów Guinnessa. Podczas podniosłej uroczystości nie zabrakło dziennikarzy, którzy prosili 113-latka, aby zdradził im sekret swojej długowieczności.

Według Japończyka kluczem do tego jest dobry humor nawet gdy jest źle. Pan Watanabe przyznał, że należy „nigdy się nie wściekać i zawsze mieć uśmiech na twarzy”. O tym, że jubilat zawsze był pogodnym człowiekiem zaświadczyła jego synowa. Kobieta przyznała, że odkąd go zna, a znają się już 50 lat, nigdy nie widziała, aby jej teść na kogoś krzyczał, czy się denerwował. Japończyk przyszedł na świat 5 marca 1907 roku w Joetsu. Jego rodzice byli rolnikami. W młodości pracował jako urzędnik państwowy, nawet po przejściu na emeryturę pozostawał aktywny fizycznie, dużo spacerował i uprawiał ogród z drzewkami bonzai.