pon. Lip 22nd, 2019

Mateusz Morawiecki może się już pakować i powoli zwalniać swoje stanowisko. Jeszcze kilkanaście minut temu Roman Giertych groził ujawnieniem filmu dotyczącego jednej z najgłośniejszych afer w obecnym rządzie związanej z korupcją w KNF, a wiele osób wątpiło w jego słowa. Teraz okazuje się, że zagrożenie rządu PiS jest naprawdę duże, a taśmy rzeczywiście istnieją i zgodnie z obietnicą już niedługo ujrzą światło dzienne. Takiego rozwoju sytuacji nie spodziewał się nikt – do dzisiejszego poranka wszyscy byli przekonani, że głównym argumentem w tej sprawie będą nagrania audio.

Panu Mateuszowi Morawieckiemu już dziękujemy…

Roman Giertych dopiero co wyjawił, że jest w posiadaniu materiału filmowego, który może zagrozić rządowi PiS i przyczynić się do przyśpieszenia afery KNF, a już pojawiły się pierwsze dowody dotyczące tej sprawy. Nieco ponad godzinę po jego zapewnieniu dziennikarz portalu Onet.pl Kamil Dziubka opublikował na swoim koncie na Twitterze screena pochodzącego z kontrowersyjnego filmu.

Na kadrze wyraźnie widać byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego. Jak podaje Roman Giertych, nieznane dotąd nagranie ma prezentować reakcję KNF na odrzucenie propozycji korupcyjnej, która miała wtedy się pojawić. Jak twierdzą specjaliści, Mateusz Morawiecki jako premier Polski, przed którym KNF odpowiada, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności jako pierwszy.

Roman Giertych nie zamierza odpuścić

– W poniedziałek złożę w prokuraturze nagranie rozmowy Leszka Czarneckiego z Markiem Chrzanowskim i innymi przedstawicielami KNF, które zostało zrobione w lipcu br. Marek Chrzanowski wiedział już wówczas, że jego oferta korupcyjna została odrzucona. Przeszedł więc do realizacji jak to nazwał „planu Zdzisława” – kilkadziesiąt minut temu napisał w oświadczeniu Giertych.

– Na taśmie słychać i widać (to nagranie video), jak przedstawiciele urzędu państwowego bez żenady potwierdzają, że wiedzą o planie przejęcia banku za złotówkę. Zupełnie otwarcie potwierdzają też, że ten członek komisji brutalnie naciskał na audytora, aby podwyższył wymogi kapitałowe wobec Getin Noble Bank S.A

x