pon. Lip 22nd, 2019

Makabryczne odkrycie w śmietniku w Olsztynie. W kontenerze przy ulicy Kanta odnaleziono ciało 59-letniego bezdomnego. Mogło tam leżeć nawet kilkadziesiąt godzin. Na miejsce wezwano policjantów. Zwłoki przewieziono do prosektorium. Sekcja ma dać odpowiedź na pytanie, jak zmarł mężczyzna.

Funkcjonariusze dowiedzieli się o tragedii we wtorek, 23 października. – Po godzinie 19 otrzymaliśmy informację, że w jednym z kontenerów na śmieci przy ulicy Kanta w Olsztynie znajdują się zwłoki mężczyzny. Na miejsce pojechał patrol policji. Wezwano również karetkę pogotowia – powiedział asp. Rafał Prokopczyk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Lekarz stwierdził śmierć bezdomnego. Wiadomo, że zmarły 59-latek dwa miesiące wcześniej był pensjonariuszem domu pomocy społecznej. Jego ciało mogło leżeć w kontenerze nawet kilkadziesiąt godzin. O sprawie poinformowano prokuraturę. Ciało przewieziono do prosektorium. Zostanie poddane sekcji, która może pomóc w odpowiedzi na pytanie, jak zmarł mężczyzna. Wstępnie wykluczono, by do jego śmierci przyczyniły się inne osoby.

x