Kuriozalna cena Lodów Ekipy. Dziewięciolatek dostał szoku przy kasie.

Lody ekipy od kilku tygodni stają się powoli towarem deficytowym, bardzo popularnym wśród młodzieży. Nic więc dziwnego, że sklepy, by zwielokrotnić swoje zyski nakładają
na ten produkt swoje marże. Niekiedy jest to jednak przesada. Jak opisuje mama pewnego dziewięciolatka z Łodzi, za 2 lody przy kasie trzeba było zapłacić aż 10 zł!
Skąd wzięła się ta praktyka? Skąd taka cena? Odpowiedź jest prosta. Chodzi o pieniądze. Jak podaje producent Lodów Ekipy, cena detaliczna 1 sztuki loda to 2 zł.

Czytaj także – Ceny papierosów drastycznie wzrosną? Nawet do 60zł za paczkę.

Sklep, by zwiększyć swoje zarobki na produkcie, który jest bardzo popularny i porządany wśród najmłodszych, wprowadził swoją marże. Efekt jest taki, że za jednego loda
trzeba było zapłacić aż 5 zł! Łatwo można policzyć, że jeżeli sprzedawca sprzeda np 100 sztuk Lodów Ekipy po 5 zł za sztukę, to zarobi na tym 500zł.

Zapotrzebowanie na ten produkt jest ogromne. Na aukcjach allegro ciągle pojawiają się papierki po ,,Lodach Ekipy” za nawet 400 tysięcy złotych!
Tych aukcji nie należy traktować jednak na poważnie. Nawet, jeżeli nieletni zakupi na takiej aukcji papierek kolekcjonerski, to według polskiego prawa i regulaminu allegro
nabywca, czyli w tym wypadku rodzic finalnie wcale nie musi płacić za ” figle ” swojej pociechy.

Czytaj także – Dystrybutor konopi szuka osoby do robienia idealnych skrętów

Skąd taka popularność lodów Ekipy?

Lody Ekipy to produkt Friza i firmy Koral, która jest ich producentem. Zyski dla Friza i firmy Koral liczone są w milionach złotych miesięcznie.
Niedawno producent Lodów Ekipy, firma Koral wydała komunikat, że w związku z taką popularnością ich produktu, zostanie uruchomione kilka dodatkowych lini produkcyjnych,
by każdy mógł spróbować tych lodów. Popularność produktu zaskoczyła i samego Friza, jak i producenta.

Co jednak z cenami lodów?

Firma Koral, jak to już wcześniej wspomnialiśmy ustaliła cenę loda Ekipy na 2 zł. Jednak sklepy i te większe, i te mniejsze mogą ustalać swoje marże, które ostatecznie
wpływają na cenę produktu. I to zgodnie z prawem! 

Aby zwielokrotnić swoje zyski sprzedawcy niektórych sklepów wprowadzają nawet ,, pakiety ”, czyli nie kupisz już jednej sztuki loda ekipy, tylko musisz zapłacić np za dwa lub więcej.
Bywały i takie przypadki, gdzie cena loda ekipy sięgała i po 10 zł!!!

Czytaj także – Diler prosił się o kłopoty. Jeździł naćpany i pijany bez prawa jazdy.

Te praktyki są zgodne z obowiązującym prawem, i nawet skarga do UOKIK nic by tu nie zmieniła.
Jednak, naszym zdaniem, 5 zł za jednego loda to już lekka przesada.
A Wy co o tym sądzicie?