Kupił czereśnie od nastolatków płacąc fałszywkami. Uważajcie na oszustów

Kupił czereśnie od nastolatków płacąc fałszywkami. Uważajcie na oszustów

Oszuści nie śpią! Grupa nastolatków sprzedających czereśnie przy drodze krajowej numer 35 na trasie Wrocław – Świdnica zawiedziona po całym dniu pracy.

Jeden z klientów poruszającym się srebrnym Oplem Corsa zapłacił fałszywymi pieniędzmi za czereśnie pozbywając ich towaru oraz zarobionych pieniędzy. Zapłacił fałszywym banknotem dwustuzłotowym za pozostałe owoce na stoisku otrzymując 150 zł reszty. Bezczelny oszust zmarnował cały dzień pracy grupie nastolatków.

Jeden z rodziców skontaktował się z redakcją Pubiszer prosząc o nagłośnienie aby ostrzec innych przed tego typu oszustwami.

Pełne motywacji dzieci chcące samodzielnie zarobić kieszonkowe wróciły rozczarowane po całym dniu pracy gdy okazało się, że ostatni klient zapłacił im podrobionymi pieniędzmi. O tym, że pieniądze są fałszywe okazało się na stacji paliw gdzie dzieci próbowały rozmienić zrobione pieniądze aby się nimi podzielić. Sprzedawcy zorientowali się, że pieniądze są fałszywe i zatrzymali dwójkę nastolatków po czym wezwali policję. Byli przekonani, że młodzież próbowała ich oszukać.

Sprawa bez, żadnych problemów wyjaśniła się po przyjeździe policji i rodziców nieletnich. Okazało się, że mężczyzna ze srebrnego Opla oszukał ich płacąc banknotem 200 zł za czereśnie. Dzieci nie mogły wydać całej należnej reszty klientowi z powodu braku wystarczającej kwoty jaką dysponowali. Oszust zaproponował, że zabierze pozostałe owoce a 10 zł, których nie mogli mu wydać odbierze przy następnej okazji.