Kolejne próby porwania. Tym razem w Brzozówce koło Torunia.

Kolejne próby porwania. Tym razem w Brzozówce koło Torunia.

Rodzice w okolicach Torunia wciąż nie czują się bezpiecznie. Kilka dni temu porywacze próbowali uprowadzić 12-letniego chłopca w Brzozówce obok Torunia.

Niedawno Oto Toruń oraz toruńskie redakcje informowały o apelu mieszkanki Łążyna (wieś, która liczy około 700 mieszkańców, jest oddalona około 20 kilometrów od Torunia). Jej zdaniem trzech mężczyzn w ciemnym samochodzie, prawdopodobnie chodzi o Audi, chciało uprowadzić 15-letnią dziewczynkę. Jednak gimnazjalistka zachowała czujność oraz zimną krew i udało jej się uciec do pobliskiego gospodarstwa.

Pierwsze próby porwania miały mieć miejsce na przystanku autobusowym w Łążynie obok Torunia.

Toruńska policja potwierdziła, że otrzymała takie zgłoszenie i wszczęła postępowanie w tej sprawie. Do dziś funkcjonariusze nie poinformowali o żadnych postępach ze względu na dobro śledztwa.

W ostatnich godzinach pojawiły się kolejne informacje o porywaczach. Tym razem chcieli uprowadzić 12-letniego chłopca pod szkołą w Brzozówce. Dziennikarz Oto Toruń rozmawiał w tej sprawie z mężczyzną, który twierdzi, że omawiane zdarzenia działy się pod jego domem.

– Nie mam wątpliwości, co do tych informacji, bo jedno ze zdarzeń miało miejsce pod moim domem. Samochód marki BMW podjechał pod szkołę w Brzozówce, a potem kierowca wraz z pasażerem próbowali uprowadzić 12-latka. Na szczęście próba była nieudana – informuje nas pan Mariusz.

Ponadto pan Mariusz dodaje, że w piątek w okolicach 23:00 przyjechali do niego funkcjonariusze z Torunia i szukali świadków tego zdarzenia.

– Oczywiście sprawdzamy każde takie zawiadomienie – informuje Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji. Każdy sygnał, który niepokoi ludzi sprawdzamy i od razu badamy. Mogę powiedzieć oficjalnie, że nie mamy żadnej osoby porwanej.

Ponadto Pan Mariusz informuje, że samochód, który miał rzekomo próbować uprowadzić 12-letniego chłopca nie był zarejestrowany w Polsce.

– W Brzozówce było białe BMW z kierownicą po prawej stronie na angielskich rejestracjach. Za kierownicą siedziała pani z dziwnym akcentem. Natomiast mężczyzna próbował wciągnąć dziecko – dodaje pan Mariusz.

Teraz czekamy na kolejne ustalenia toruńskiej policji w tej sprawie. Jednak w dobie internetu i nowoczesnych technologii możemy zdziałać wspólnie więcej. Jeśli byłeś świadkiem próby porwania lub niebezpiecznej sytuacji, możesz poinformować policję lub dziennikarzy anonimowo. Funkcjonariusze apelują do wszystkich, którzy mają jakiekolwiek informacje na temat porywaczy o kontakt pod numerami alarmowymi – 112, 997. Dziennikarze wszystkich toruńskich redakcji czekają pod telefonami i e-mailami.

Każde dziecko bawiące się poza domem, na placu zabaw, w parku czy idące ulicą powinno wiedzieć, że:

  • należy bardzo ostrożnie podchodzić do kontaktów z osobami obcymi:
  • z nieznajomymi nie powinno się rozmawiać, a tym bardziej się z nimi oddalać, o każdej sytuacji zaczepek ze strony obcego należy powiedzieć rodzicom, nauczycielowi lub policjantowi;
  • nieznajomym nie wolno podawać swojego adresu zamieszkania;
  • nie wolno brać niczego od nieznajomych: słodyczy, soczków, owoców, zabawek;
  • nie wolno wsiadać, a nawet podchodzić za blisko do samochodu nieznajomych;
  • pod żadnym pozorem nie wsiadać do obcego samochodu

Prosimy o dzielenie się informacją by zbudzić czujność wszystkich rodziców ponieważ jest to kolejna próba porwania dziecka z ulicy podczas tegorocznych wakacji

x