pon. Lip 22nd, 2019

„Szatańska głupota na Helu” – piszą autorzy z katolickiego portalu, zgorszeni linią autobusową PKS Gdynia. Co ich bulwersuje? Na Hel – „Hel(l)” jak piszą pobożni autorzy – kursuje linia o numerze 666.

„Na Helu od lat obecna jest gorsząca propaganda antychrześcijańska, w gruncie rzeczy – wprost satanistyczna” – ostrzega portal Fronda.

Następnie autorzy odnoszą się do rozkładu jazdy autobusu 666. „Od Dębek położonych na Zachód od Władysławowa aż po sam Hel kursuje od dłuższego czasu autobus o numerze 666. Zabawne, prawda? Autobusem 666 na Hel(l), czyli do piekła. Niby niewinny żart, ale trudno nie uznać w nim złośliwej inspiracji, nazywając rzeczy po imieniu – diabelskiej” – oceniają.

Autorzy Frondy są przygotowani na falę wesołości, jaką wywoła ich tekst. „Podniosą się zaraz głosy, że to przewrażliwienie, średniowiecze i ciemnota. Tak jednak nie jest” – przekonują. Następnie odnoszą się do symboliki swojej religii. „Człowiek zdrowy na umyśle nie przykłada ręki do jakiejkolwiek formy lekceważenia rzeczywistości wiecznego potępienia” – twierdzą katoliccy publicyści.

Jednak na samym narzekaniu się nie kończy. Fronda apeluje do PKS Gdynia, a jeśli to nie poskutkuje, do organów państwa. „Wzywamy stąd władze PKS Gdynia do przemyślenia swojej polityki i zmiany numeru linii na inny. Jeżeli tak się nie stanie, to prosimy o interwencję stosowne organy państwa polskiego. Linia autobusowa 666 kursująca na Hel, mówiąc krótko i dosadnie, godzi w chrześcijański porządek państwa polskiego i jego fundamenty” – podsumowują.

x