Kaczyński: „nie jesteśmy socjalistami, jesteśmy ludźmi, którzy mają wiele empatii”.

Jesteśmy partią prosocjalną i wcale się tego nie wstydzimy, my nie jesteśmy socjalistami, ale jesteśmy ludźmi, którzy mają w sobie wiele empatii – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w czwartek w TVP Info.

Kaczyński pytany, czy uważa, że na programy społeczne jest jeszcze miejsce, odpowiedział: „Proszę pamiętać, że programy społeczne są bardzo potrzebne i my będziemy w tym kierunku iść”.

„Jesteśmy partią prosocjalną i wcale się tego nie wstydzimy. Niektórzy mówią, że jesteście socjalistami. My nie jesteśmy socjalistami, ale jesteśmy ludźmi, którzy mają w sobie wiele empatii” – podkreślił Kaczyński. Jak wyjaśnił, jest to empatia „dla tych którym jest gorzej, dla tych, którym w życiu się mniej udało”.

Kaczyński mówił też o dobrobycie, jako o podstawie finasowania takich programów. „Druga sprawa to jest to, że dobrobyt powstaje ze wzrostu gospodarczego, a wzrost z dobrze zorganizowanej pracy i my robimy wszystko, żeby tę pracę, było w Polsce organizować łatwiej i żeby przedsiębiorczość była łatwiejsza, żeby łatwiej było zaryzykować, żeby, krótko mówiąc, można było stworzyć nową falę polskiego kapitalizmu, nową falę polskich inicjatyw gospodarczych” – tłumaczył.

Pytany czy Platforma Obywatelska może zagwarantować realizację programu 500+, Kaczyński odparł: „Już wielokrotnie słyszeliśmy, że różne rzeczy się zdarzą pod rządami Platformy Obywatelskiej. Ja nie zapomnę tych spotów z 2007 r. pokazujących wspaniałe szpitale, znakomicie zarabiających nauczycieli, i w ogóle, Polskę kwitnącą. Jak było naprawdę, to wiemy, jak było z wykonywaniem tych zapowiedzi także wiemy”.

Komentarz: można się odżegnywać od bycia socjalistami, ale po czynach ich poznacie. Empatia Kaczyńskiego nie wypływa z jego własnego majątku, tylko z cudzych kieszeni. To empatia redystrybucyjna, rabunkowa. Pisząc wprost – socjalistyczna. PiS to typowa partia socjalistyczno-etatystyczna i jej szef o tym doskonale wie.

x