Policja ostrzega: Jeśli widzisz dziecko siedzące na drodze natychmiast zablokuj drzwi w samochodzie.

Policja ostrzega przed nową metodą porywaczy i złodziei, która niestety jest dość skuteczna, ponieważ wykorzystuje zwykłą ludzką empatię i ciekawość. Wczoraj przekonała się o tym 33-letnia mieszkanka gminy Sobótka.

Gdy kobieta wracała do domu przez Nasławice, było już ciemno. Była sama w aucie. W pewnej chwili coś dziwnego przykuło jej uwagę… Była niemal pewna, że na drodze siedzi dziecko! Zbliżała się północ, na dworze było zimno, a ona zareagowała tak, jak prawdopodobnie zrobiłaby większość z nas – zwolniła, żeby dokładniej przyjrzeć się dziecku i ewentualnie mu pomóc. To był błąd!

Dopiero z bliska można było dostrzec, że nie jest to żywe dziecko, tylko ucharakteryzowany manekin. Kobieta zatrzymała się skupiając swoją uwagę na „dziecku”, dlatego nie zauważyła, że do jej samochodu z boku podbiegło dwóch mężczyzn w kominiarkach.

Na szczęście drzwi były zablokowane. Gdyby nie to, ta historia prawdopodobnie skończyłaby się źle…

Kobieta natychmiast pojechała w kierunku komisariatu. Potem okazało się, że policjanci znaleźli na drodze więcej poprzebieranych manekinów.

Policja apeluje – gdy widzisz coś dziwnego na drodze, zawsze zachowaj daleko posuniętą ostrożność. A zablokowanie drzwi samochodu, to absolutna konieczność. Niestety większość kierowców o tym zapomina a złodzieje jak widać mają bardzo wyrafinowane metody!