Gospodarz z Sobótki ukarany mandatem w wysokości 1000 zł za kury maszerujące po ulicach wsi Strzegomiany.

      Możliwość komentowania Gospodarz z Sobótki ukarany mandatem w wysokości 1000 zł za kury maszerujące po ulicach wsi Strzegomiany. została wyłączona

Obowiązkiem każdego hodowcy jest dopilnowanie tego by zwierzęta nie wychodziły poza teren gospodarstwa. Władze mają prawo ukarać gospodarza mandatem jeżeli ten nie jest w stanie dopilnować zwierząt na swojej posesji. Przekonał się o tym pan Kazimierz ze Szczegomian, który został ukarany mandatem w wysokości 1000zł.

Zwierzęta nie mogą bezpańsko chodzić po ulicy między innymi dlatego że stwarzają realne zagrożenie na drodze i w tym przypadku ukaranie gospodarza jest jak najbardziej uzasadnione.

tłumaczy aspirant Tomasz Lipiec dla redakcji Publiszer.pl

Może wydawać się to śmieszne ale na polskich wsiach rocznie pod kołami samochodów ginie setki kur. Kierowcy są różni i reagują różnie w sytuacjach gdzie zwierzęta gospodarstwa domowego wybiegają wprost pod koła samochodu. Niektórzy kierowcy w takiej sytuacji panikuje i nie chcąc zabić zwierzęcia wykonuje gwałtowny manewr omijania narażając w ten sposób siebie i innych na niebezpieczeństwo.

Powód kary w tej sytuacji został jak najbardziej uzasadniony ale kwota tej grzywny jest zdecydowanie zbyt wysoka.