Duda nazwał UE “wyimaginowaną wspólnotą” Czy oznacza to POLEXIT?

Gdyby zapytać polityków PiS o to, czy Polska powinna śladem Wielkiej Brytanii opuścić Unię Europejską, w większości wypadków odpowiedź będzie kategorycznym zaprzeczeniem. Czasem jednak można usłyszeć takie słowa, jak w Leżajsku, że UE to “wyimaginowana wspólnota”, która powinna odczepić się od Polski. Problem zaczyna się, gdy takie słowa wypowiada… głowa państwa.

– Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi. A na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę – powiedział do zebranych na spotkaniu w Leżajsku Andrzej Duda. A potem było jeszcze gorzej. Prezydent brzmiał tak, jakby zapowiadał rychły Polexit.

– Uczynimy wszystko, żebyście państwo mieli przekonanie, że zrealizowano zobowiązania wyborcze, że ktoś wreszcie myślał o obywatelach, a nie tylko o swoich sprawach, czy jakiejś wyimaginowanej wspólnocie, z której dla nas niewiele wynika – mówiła o UE głowa państwa. – Wspólnota jest dla nas potrzebna tutaj w Polsce – dodał Duda.

W Leżajsku prezydent twierdził, że musimy rozwiązać wszystkie problemy sami. – Kiedy one zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi. A na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze. Wierzę w to, że takie jest oczekiwanie większości obywateli w Polsce, zdecydowanej większości – zapewnił..

Trudno jednak przypuszczać, żeby pozostawiono Polskę samą sobie na pastwę rządów Prawa i Sprawiedliwości. Nie po to przyjeżdżali do Polski przedstawiciele Komisji Weneckiej i Komisji Europejskiej, by bezczynnie przyglądać się, jak łamana jest polska konstytucja. A co, jeśli nie zostawią nas w spokoju, jak tego chce Duda? Słowa prezydenta brzmią naprawdę groźnie.

Podziel się!

Warto przeczytać

253 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
92-LETNIA KOBIETA BYŁA LATAMI WIĘZIONA W CHLEWIE PRZEZ SWOJEGO SYNA I SYNOWĄ…

Język chiński ma specjalne słowo na „nabożność synowską” – jest to „Xiao”. To bardzo ceniona...