wt. Lip 23rd, 2019

Ile zarabia nauczyciel? Zarobki nauczycieli wzbudzają ogromne emocje. Przekonaj się, ile wynoszą aktualnie pensje nauczycieli. Nauczycielr naprawdę zarabiają za mało

Zarobki nauczycieli 2019. Tyle zarabia nauczyciel w szkole po podwyżkach [PENSJE NAUCZYCIELI]

Wysokość zarobków nauczycieli reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które określa minimalne stawki wynagrodzenia. Co wpływa na wysokość pensji? W głównej mierze stopień awansu zawodowego oraz różne dodatki.

Są cztery stopnie awansu zawodowego nauczycieli:nauczyciel stażystanauczyciel kontraktowynauczyciel mianowanynauczyciel dyplomowany

Nauczyciel, który rozpoczyna swoją pierwszą pracę, automatycznie uzyskuje stopień stażysty. Im wyższy stopień awansu nauczyciela, tym wyższa płaca podstawowa. 

Podwyżka pensji nauczycielskich w styczniu. Kolejna we wrześniu?
Podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli w 2018 roku weszła w życie 1 kwietnia. Dzięki temu ich średnie zarobki wzrosły o 5,35 proc. Kolejna podwyżka weszła w życie 1 stycznia 2019 roku, jednak rozporządzenie zostało podpisane w lutym. Oznacza to, że nauczyciele dostaną wyższe pensje z wyrównaniem za wcześniejsze miesiące w marcu lub w kwietniu. 

Ile wynosi minimalne wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli od 1 stycznia 2019 roku? Kliknij w galerię i sprawdź:

Ile wynosi średnie wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli od 1 stycznia 2019 roku? Jest ono ustawowo gwarantowane dla grup nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego i wynosi od 3 045 zł do 5 603 zł brutto.

Przedstawiciele MEN obiecują, że kolejna podwyżka ma zostać wypłacona nauczycielom od września tego roku. Będzie to kolejne 5 procent. – W sumie ich wynagrodzenie wzrośnie o 16,1 proc. w stosunku do roku 2018 – szacuje rzecznik MEN.

Dotychczasowe podwyżki nie zadowalają nauczycieli. Zaznaczają, że ich praca nie kończy się w szkole. Muszą przygotować się do lekcji i sprawdzają testy w domu. Twierdzą też, że wcale nie mają długich wakacji, ponieważ wracają do szkół o wiele wcześniej niż uczniowie, by przygotować się do nowego roku szkolnego.

Jakie dodatki wchodzą w skład wynagrodzenia dla nauczycieli? To między innymi dodatek funkcyjny czy motywacyjny.

Dodatki dla nauczycieli:dodatek za wysługę latdodatek wynikający z pełnienia funkcji kierowniczejdodatek funkcyjny dla opiekuna stażudodatek funkcyjny dla wychowawcy klasydodatek funkcyjny nauczyciela doradcydodatek funkcyjny nauczyciela konsultantadodatek za warunki pracydodatek za uciążliwość pracynagroda jubileuszowanagroda ze specjalnego funduszu nagróddodatkowe wynagrodzenie za pracę w porze nocnejdodatek motywacyjnydodatkowe wynagrodzenie roczneodprawy emerytalno-rentowe oraz odprawy z tytułu rozwiązania stosunku pracywynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe i doraźnych zastępstw

Czytaj także: Uczniowie będą odrabiać strajk w wakacje..

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x