Czy ludzka cywilizacja jest skazana na zagładę?

Czy ludzka cywilizacja jest skazana na zagładę?

Ewolucja wszechświata, jak go rozumiemy, stopniowo zwalnia. Wzrastają odległości między obiektami. A człowiek, ograniczony prędkością światła w swoich ruchach, ma coraz mniej szans na wydostanie się z Układu Słonecznego.

1. Projekt

Czy tak ogromna skala Kosmosu nie oznacza, że ​​można je badać? Nasze życie z tobą jest tak krótkie, że w tym czasie istota ludzka nie może pokonać gigantycznych odległości.

Zgadzam się, długość życia na planecie dla jednostki stale rośnie. A naukowcy wierzą, że za jakieś 150-200 lat będziemy żyć prawie 2 razy dłużej . Chyba że oczywiście nie zniszczą się sami.

Ponownie, to nie wystarczy. W jakiś sposób trudno uwierzyć, że cała ta ogromna przestrzeń pojawiła się, by nas uderzyć i doprowadzić do stanu przygnębienia.

2. Sposoby

Kiedy czytasz książki science fiction, łatwo opisują, jak poruszać się między gwiazdami i galaktykami . Łatwo jest im wymyślić różne sztuczki, ale fizyka jest kategorycznie przeciwna.

Najlepsze umysły przedstawiają pewne teorie dotyczące pokonywania odległości galaktycznych. Opiszmy niektóre z nich:

– teleportacja (ze względu na splątanie kwantowe cząstek, pojawia się jedna okoliczność: można natychmiast poruszać się w przestrzeni w dowolnej odległości);

– tunele czasoprzestrzenne (jeśli są tunele w czasoprzestrzeni, ich wykrycie pozwoli ponownie pokonać ogromne odległości z pominięciem prędkości światła);

– krzywizna przestrzeni (wynalazek silnika, który może zginać przestrzeń, pozwoli przekroczyć 300 tys. km / s);

– kolonie kosmiczne (ogromne dryfujące osady kosmiczne pozwolą zmienić miejsce zamieszkania po tysiącach lat).

Cóż, wszystkie te teorie wydają się być czymś niesamowitym. Okazuje się, że jesteśmy skazani na pozostanie w ramach rodzimego systemu.

3. Roboty

Kto odwiedził już Merkurego, Marsa lub Plutona? Samoloty, na których nie było ludzi. I logicznie, w przyszłości staną się mądrzejsi.

Jasne, a teraz możesz wysłać sondę do Alpha Centauri, ale nie będziemy czekać na jego przybycie . Nie mamy w magazynie od tysięcy lat. A roboty mają to.

Zastanawiam się, czy ci, którzy twierdzą, że sztuczne maszyny wypierają ludzi, mają rację . Inteligencja tych stworzeń rośnie co roku, co pewnego dnia pozwoli im samodzielnie rozwiązywać problemy, podejmować decyzje.

To prawda, że człowiek ma jedną cechę – ciekawość . To prowadzi nas do badań. Dzięki niemu robimy postępy. Czy roboty będą ciekawskie? Teraz wygląda jak coś wspaniałego.

Okazuje się, że robot nie odmówi lotu do żadnego punktu Wszechświata, ale dlaczego go potrzebuje?

Istnieje nawet hipoteza, że nauczymy się przenosić naszą świadomość na maszyny, a wtedy kwestia odległości stanie się mniej zastraszająca . Z drugiej strony, człowiek, jako istota biologiczna, zniknie, zamieniając się w coś metalicznego.

To nie jest ani złe, ani dobre – to przejaw wypaczonego przepływu ewolucji.

Czytaj też:NASA WYDAŁA OSTRZEŻENIE! CZEKA NAS POTĘŻNY KATAKLIZM. KONIECZNA BĘDZIE EWAKUACJA

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x