Beata Maciejewska: Od początku idziemy naprawdę racjonalną ścieżką.

Niedawno ruszyły konsultacje w sprawie projektów ustaw dotyczących dekryminalizacji marihuany rekreacyjnej na własny użytek. Część regulacji dotyczy też konopi siewnych. Z Beatą Maciejewską, przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany, rozmawiamy o tym, jakie szansę są na przyjęcie tych przepisów w tej kadencji Sejmu.

Zgodnie z zapowiedzią z końca ubiegłego roku Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany skierował do konsultacji projekty ustaw w sprawie m.in. zwiększenia do 0,3 proc. dopuszczalnego stężenia zawartości THC w konopiach siewnych oraz dekryminalizacji marihuany rekreacyjnej na własny użytek dla osób pełnoletnich. Dopuszczalna miałaby być uprawa do czterech krzaków i posiadanie do 5 gramów suszu. 

O szansach na jego przegłosowanie rozmawiamy z Beatą Maciejewską, przewodniczącą Parlamentarnego Zespołu ds. Legalizacji Marihuany.

Beata Maciejewska, posłanka i wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy:
w Polsce mamy bardzo archaiczne prawo, jeżeli chodzi o marihuanę.

Pani Poseł, na ile ocenia Pani szansę tych proponowanych regulacji w dzisiejszym Sejmie? Czytaj dalej: https://spidersweb.pl/bizblog/beata-maciejewska-marihuana/