92-LETNIA KOBIETA BYŁA LATAMI WIĘZIONA W CHLEWIE PRZEZ SWOJEGO SYNA I SYNOWĄ…

Język chiński ma specjalne słowo na „nabożność synowską” – jest to „Xiao”. To bardzo ceniona zaleta, na którą składają się: posłuszeństwo wobec rodziców i starszego rodzeństwa, szacunek wobec nich, opieka, naprawianie i ukrywanie ich błędów.

Nie wszyscy jednak uważają takie postępowanie za ważne…

Ta 92-letnia kobieta była latami więziona w brudnym chlewie w miejscowości Guangxi w Chinach. Była tam całkowicie zamknięta, głodzona i wychudzona do tego stopnia, że było jej widać wszystkie kości.

92-latka-zamknieta-w-chlewie1

Osoba, która ją tam znalazła, nagrała wideo i wrzuciła do jednej z chińskich sieci społecznościowych. Staruszka jest w opłakanym stanie. Została tam zamknięta przez własnego syna i jego żonę. Pomieszczenie w którym była przetrzymywana było tak małe, że kobieta nie mogła w nim nawet chodzić. Wszystko aż lepiło się od brudu, a za łóżko służyła jej deska ze starą kołdrą.

To nie jest niestety wyjątkowa sytuacja w Chinach, podobne odkrycia były dokonywane już wcześniej. Wydaje się, że jest to niestety powszechny sposób traktowania uciążliwych członków rodziny.

92-latka-zamknieta-w-chlewie3

Kobieta została na szczęście uwolniona przez policję i zabrana do szpitala, gdzie otrzymała odpowiednią opiekę.

Na pytanie, jak doszło do tej sytuacji, wyjaśniła, że została tak potraktowana przez syna i synową. Policja prowadzi obecnie śledztwo w tej sprawie.

92-latka-zamknieta-w-chlewie2.jpg

Ciężko będzie jej pewnie dojść do zdrowia mając świadomość, jak potraktował ją własny syn. Oby ta para oprawców została odpowiednio ukarana, by inni nie odważyli się na podobne postępowanie.

x