8 dziur na naszej planecie, które zapierają dech w piersiach

8 dziur na naszej planecie, które zapierają dech w piersiach

Możliwości człowieka i natury są nieograniczone. Dlatego dziś można spotkać zróżnicowany krajobraz i unikalną architekturę.

NeoFacts przedstawia twojej uwadze niesamowite zjawiska na Ziemi – dziury. Niektóre miejsca naprawdę zapierają dech w piersiach!

„Hole of Glory”

Lokalizacja tej atrakcji to Zapora Monticello . Wydaje się, że woda wpływa do wnętrza ziemi przez duży lejek. Ale tak nie jest!

W rzeczywistości woda po prostu wpływa do rury . Lepiej jest odwiedzić to miejsce po deszczu, kiedy woda podnosi się do wysokiego poziomu.

Rura Kimberlite „Świat”

Rura kimberlitowa „Mir” jest drugim co do wielkości złożem diamentów w Jakucji . Obecnie ruda diamentowa jest wydobywana w podziemnej kopalni. Głębokość dołu wynosi 525 metrów, a średnica 1200 metrów .

„Niebiańska jama”

Wiek leja krasowego wynosi już 128 tysięcy lat . Ten lejek jest najgłębszy na świecie . Bardzo lubi tych, którzy lubią ekstremalne skoki spadochronowe.

Bingham Canyon

Bingham Canyon to miejsce wydobycia w Stanach Zjednoczonych Ameryki . Oto rozwój złóż miedzi w sposób otwarty .

Każdego dnia wydobywa się tu ponad 400 tysięcy ton skał . Ten kamieniołom jest jedną z największych formacji antropogenicznych (stworzonych przez człowieka) .

Niebieska dziura dina

Niebieska dziura Deana jest najgłębszą niebieską dziurą na świecie . Średnica otworu wynosi 305 metrów , głębokość – 120 metrów . Jego lokalizacja to Bahamy.

To miejsce jest również bazą treningową dla freeriderów.

Duża niebieska dziura

Dziura jest centrum Lighthouse Reef , która znajduje się na Karaibach. Na samym początku to miejsce było systemem jaskiń. Duża niebieska dziura jest jednym z najlepszych miejsc do nurkowania. Szerokość wynosi 400 metrów , głębokość – 150 metrów.

Quarry Devil

Quarry Devil to kopalnia diamentów zlokalizowana w północnej części jeziora Slave w północno-zachodniej Kanadzie.

Co roku produkuje się tu ponad 1,5 tys. Ton diamentów , których koszt wynosi 100 mln USD.

Awaria krasowa

Awaria krasu znajduje się w Gwatemali . Otwór powstał w wyniku wód gruntowych i deszczu . Podczas powstawania awarii ludzie zginęli, a dziesiątki domów zostały zniszczone.

Przed tragedią, zgodnie ze słowami miejscowych mieszkańców, rozległo się stłumione buczenie i ruchy gleby były odczuwalne. Głębokość krasu wynosi 150 metrów , średnica wynosi 20 metrów .

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

x