7 Techniki samoobrony dla kobiet zalecane przez profesjonalistę

Victor Lyalko, uznany mistrz sztuk walki, napisał książkę, w której opisał najskuteczniejsze metody samoobrony, aby pomóc kobietom, gdy zostaną zaatakowane.

Bright Side wybrała najprostsze i najskuteczniejsze ruchy w różnych sytuacjach. Każda kobieta może to zrobić bez względu na to, jak duży lub ciężki jest atakujący.

1. Na początek zapamiętaj wrażliwe miejsca.

Nie ma znaczenia jak duży lub ciężki jest twój napastnik, ponieważ możesz pokonać każdego, jeśli wiesz, gdzie znajdują się najbardziej wrażliwe miejsca. Głównymi są oczy, nos, gardło, klatka piersiowa, kolana i pachwiny. Możesz atakować w dowolny sposób, ale aby być po bezpiecznej stronie, musisz pamiętać, że najbardziej skuteczne ruchy są skierowane na te obszary.

2. Najprostsze i najbardziej skuteczne ruchy:

Jednym z najlepszych ruchów, który sprawi, że jakikolwiek gigantyczny kwilak lub opadnie na kolana, chwyci nadgarstek. Chwyć jego mały palec i jego palec serdeczny jedną ręką, a jego środkowy palec i palec wskazujący drugą i zegnij nadgarstek do przodu.

Jeśli nie możesz złapać ręki przeciwnika, uderz go pięścią lub palcem między obojczykami lub w jabłko Adama. Pozwoli ci to zdezorientować przeciwnika na tyle, że zajmie mu dużo czasu, aby powrócić do swoich zmysłów.
Najbardziej oczywistym obszarem do ataku jest pachwina. Wszystkie kursy samoobrony doradzają w tym obszarze.

Uderzenie w ten obszar dosłownie sparaliżuje napastnika, a będziesz miał wystarczająco dużo czasu na ucieczkę.

3. Jeśli zostałeś złapany z przodu:

Jeśli zostałeś złapany z przodu i nie możesz podnieść rąk, wykonaj następujące czynności: przesuń ręce do przodu i zrób pięść przed miednicą . To stworzy wystarczająco dużo miejsca między tobą a napastnikiem.

Następnie uderz w czoło napastnika nosem. To sprawi, że atakujący odejdzie od ciebie. Teraz uderz go kolanem w pachwinę.

Jeśli między tobą a napastnikiem jest jeszcze trochę miejsca , jest sposób, w jaki możesz zabezpieczyć się za pomocą dłoni. Wyprostuj lewą rękę i uderz napastnika w jego brodę i nos prawą ręką. Następnie uderz go w pachwinę. W ten sposób napastnik będzie zdezorientowany przez długi czas i nie będzie mógł się ruszyć.

4. Jak uwolnić swoje dłonie:

Możesz łatwo uciec z twierdzy, jeśli pamiętasz „zasadę kciuka”: obróć rękę na bok kciuka napastnika.

Jeśli mocno trzyma rękę, obróć nadgarstek w kierunku kciuka. Kiedy twoja ręka jest pod atakiem napastnika, pociągnij rękę tak mocno, jak tylko potrafisz.

5. Jeśli zostałeś złapany od tyłu:

Napastnicy często pochodzą z tyłu, ponieważ jest to najprostszy sposób na trzymanie rąk ofiary, aby nie mogły ich poruszyć.

Aby uwolnić się, szybko zginaj się i spróbuj uderzyć napastnika tyłem głowy. Jest OK, jeśli nie możesz tego zrobić: chodzi o to, aby napastnik postawił jedną nogę do przodu.

Teraz szybko schyl się, chwycić za nogę i wstać, ciągnąc go ze sobą. Teraz atakujący straci równowagę i będziesz mógł zrzucić nawet największego przeciwnika.

6. Jeśli zostałeś poproszony i złapany z boku:

Uderzenie łokciem jest jednym z najniebezpieczniejszych hitów we wszystkich rodzajach sztuk walki. To jest dokładnie to, czego potrzebujesz, jeśli podchodzi się do ciebie z boku.

Uderzaj w świątynię, szczękę lub nos napastnika, wykonując łukowaty ruch. Następnie atakujący cofnie się o kilka kroków. Teraz uderz go w brzuch lub klatkę piersiową. Uderzenia w łokciach są tak silne, że zdezorientują każdego przeciwnika.

7. Jeśli zostałeś popchnięty do ściany:

Bardzo często zdarza się, że napastnicy próbują osaczyć swoje ofiary lub przycisnąć je do ściany. W tej sytuacji konieczne jest  zapamiętanie najbardziej wrażliwych miejsc i trafienie jednego z nich w zależności od pozycji.

  • Jeśli obie ręce atakującego są podniesione , wyprostuj dłoń i uderz go w pod pachę.
  • Jeśli jedno z twoich ramion jest opuszczone , istnieje szansa, że ​​trafisz przeciwnika w jego klatkę piersiową, szyję lub szczękę.
  • Ale jednym z najbardziej skutecznych i potężnych hitów jest uderzenie głową. Przysiadaj trochę, aby być niższym od przeciwnika. Następnie szybko podskocz i uderz go w szczękę swoim czołem. Ten ruch natychmiast dezorientuje napastnika i da ci szansę na ucieczkę.

Mamy nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał używać tych ruchów, ale jeśli zdarzy ci się znaleźć się w groźnej sytuacji, pamiętaj o wrażliwych obszarach!

Podziel się informacją ze znajomymi. Przyda im się ta wiedza w czasach gdy multi-kulti wywołuje róże „incydenty”

x