Zakaz używania telefonów komórkowych na stacji? Ten film wszystko wyjaśnia…

      Możliwość komentowania Zakaz używania telefonów komórkowych na stacji? Ten film wszystko wyjaśnia… została wyłączona

Zakaz używania telefonów komórkowych na stacji benzynowej? Z pewnością wiele osób zastanawia się, skąd niekiedy można zobaczyć takowe oznaczenia w pobliżu dystrybutorów. Iskra ze smartfona? Wpływ fal elektromagnetycznych na paliwo? Teorii jest wiele, jednakże jak się okazuje – chodzi o coś zupełnie innego! W sieci pojawiło się interesujące nagranie, zatytułowane „Dlaczego nie powinno się korzystać z telefonu komórkowego na stacji benzynowej”. Jedno jest pewne – tego się nie spodziewacie! Materiał można obejrzeć poniżej.

Zakaz używania telefonów komórkowych na stacjach benzynowych – o co tak naprawdę chodzi?

Zakaz używania telefonów komórkowych na stacjach benzynowych – mit czy fakt? W sieci bardzo często można przeczytać, że używanie smartfonów podczas tankowania, może skutkować pożarem. Wiele osób twierdzi jednak, że to bzdura wyssana z palca – eksperymenty w zasadzie to potwierdzają. Niejednokrotnie, grupy naukowców gromadziły się na stacjach paliw i korzystały z telefonów, aby sprawdzić czy cokolwiek się stanie. Zwykle jednak nie działo się nic.

Telefon zagrożeniem podczas tankowania może stać się dopiero wtedy, gdy… wybuchnie w nim bateria. Wtedy może dojść do zapłonu. W innym razie, nic złego nie powinno się wydarzyć. Aczkolwiek, są sytuacje, w których korzystanie ze smartfona podczas tankowania faktycznie może okazać się groźne. W sieci pojawiło się bowiem pewne nagranie…

To wideo wszystko wyjaśnia

Skoro korzystanie ze smartfonów na stacji paliw nie powinno spowodować pożaru – to na czym tak właściwie polega zagrożenie, wynikające z takich działań? Odpowiedź jest… zaskakująca. Wszystko przedstawia poniższe nagranie, które od jakiegoś czasu krąży w sieci. Jego głównym bohaterem jest mężczyzna, który tankuje autobus. Wszystko w asyście rzeczonego telefonu komórkowego. Co tak naprawdę stało się podczas tankowania? Wideo prezentujemy poniżej:

Jak widać na załączonym materiale, ostrzeżenia dotyczące używania telefonów komórkowych podczas tankowania, nie są bezzasadne. Jednakże, chyba nikt nie przypuszczał, że może chodzić o coś takiego…

Źródło: aju.pl