Policja ostrzega! Widzisz dziecko siedzące na drodze, natychmiast zablokuj drzwi w samochodzie…

      Możliwość komentowania Policja ostrzega! Widzisz dziecko siedzące na drodze, natychmiast zablokuj drzwi w samochodzie… została wyłączona

Ostrzegamy przed nowym pomysłem złodziei i porywaczy, który niestety jest dość skuteczny, ponieważ bazuje na zwykłej, ludzkiej empatii i ciekawości. Przekonała się o tym 23-letnia mieszkanka Dębicy.

Było już ciemno, kobieta wracała do domu, była sama w aucie. Nagle jej uwagę przykuło coś dziwnego… Była prawie pewna, że na drodze siedzi dziecko! Zbliżała się północ, było zimno, a ona zareagowała tak, jakby to zrobiła większość z nas – zwolniła, żeby uważniej przyjrzeć się dziecku i mu pomóc. To był błąd!

Dopiero z bliska było widać, że to nie dziecko, tylko ucharakteryzowany manekin. Kobieta zatrzymała się i skupiła uwagę na „dziecku”, więc nawet nie zauważyła, jak do jej samochodu podbiegło dwóch mężczyzn w kominiarkach. Na całe szczęście drzwi auta były zablokowane. Gdyby nie to, ta historia skończyłaby się źle…

Kobieta od razu odjechała w stronę komisariatu. Okazało się, że na drodze znaleźli więcej poprzebieranych manekinów.

Policja apeluje, by zawsze zachować daleko posuniętą ostrożność, gdy widzimy coś dziwnego na drodze. A zablokowanie drzwi to absolutna konieczność, o której zdecydowana większość kierowców zapomina!

To bardzo ważne ostrzeżenie! Pamiętajcie poinformować o nim bliskich. Udostępnijcie ten artykuł, żeby jak najwięcej osób zdawało sobie sprawę z zagrożenia.