Jeleń uciekł przed polowaniem na budowę i ocalił życie

      Możliwość komentowania Jeleń uciekł przed polowaniem na budowę i ocalił życie została wyłączona

Myśliwi z Compiegne we Francji nie zaliczą weekendowego polowania do udanych. 19 września jeleń zwiał przed nagonką na podmiejską budowę. Zrobiła się awantura, przyjechała policja, pojawili się obrońcy zwierząt i zapadł wyrok, że jeleniowi trzeba darować życie.

Myśliwskie psy zapędziły zwierzę aż na budowę. Tam zmęczony gonitwą jeleń położył się pod pod ogrodzeniem już na terenie miejskim, a mieszkańcy odpędzali ogary.

Policja interweniowała szybko, aby zabezpieczyć teren, gdzie pojawili się też aktywiści z grupy „Abollissons la vénerie aujourd’hui” (AVA). Merostwo wezwało weterynarza do zbadania zwierzęcia.

Myśliwi ze swojej strony zgodnie z przepisami obowiązującymi podczas tego typu incydentów ułaskawili zwierzę. „To godny ubolewania incydent. Wskazana jest analiza tego, co się stało” – stwierdził Philippe Marigny, centroprawicowy mer Compiègne. Dodał, że na „polowaniach z psami, myśliwi powinni zachować szczególną ostrożność, ale problemy z tym związane są nieuniknione”.

Myśliwym pozostało zwinięcie polowania. W dodatku zostali mocno zwyzywani przez przybyłych „animalistów”. Przybyła na miejsce policja pilnowała, by nie doszło do konfrontacji obydwu grup. Po kilku godzinach jeleń odpoczął, wstał sam i wrócił do lasu.

https://twitter.com/alice_kch/status/1307232256973516800?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1307232722553798658%7Ctwgr%5Eshare_3&ref_url=https%3A%2F%2Fnczas.com%2F2020%2F09%2F20%2Fjelen-uciekl-prze-polowaniem-na-budowe-i-ocalil-zycie-wideo%2F