Agresywny mężczyzna atakował pasażerów autobusu. Dzięki tatuażom, udało się go zidentyfikować.

      Możliwość komentowania Agresywny mężczyzna atakował pasażerów autobusu. Dzięki tatuażom, udało się go zidentyfikować. została wyłączona

Udało się ustalić dane agresywnego mężczyzny, który terroryzował pasażerów autobusu nocnej linii. Zapewne uniknąłby on konsekwencji, gdyby nie jego tatuaże. To właśnie dzięki nim mężczyzna został zidentyfikowany, a jego dane są już przekazane policji.

Zdarzenie miało miejsce w nocy, z czwartku na piątek w Gdańsku (województwo pomorskie). Do autobusu linii N4, odjeżdżającego z Dworca Głównego wsiadł wytatuowany mężczyzna. Zachowywał się on w bardzo agresywny sposób – wykrzykiwał homofobiczne hasła, podchodził do pasażerów i obrzucał ich wyzwiskami.

Jesteś peem? Jesteś ciotą?”, „Jć peów! Cioty, geje i p*ły muszą się bać

  • m.in. takie słowa padły z ust agresywnego mężczyzny.

O całym zdarzeniu został poinformowany Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który na swoich mediach społecznościowych nagłośnił sprawę. Pracownicy organizacji zaapelowali do internautów z prośbą o pomoc w zidentyfikowaniu mężczyzny.

Udało się ustalić jego tożsamość.

29-ego czerwca pracownicy ośrodka pochwalili się sukcesem – w zaledwie 48 godzin udało się ustalić dane sprawcy. Nie udałoby się to jednak, gdyby nie charakterystyczne tatuaże na ciele mężczyzny. To właśnie dzięki nim udało się go zidentyfikować.

Mamy go, dane przekazaliśmy policji. (…) Zdradziły go tatuaże, dzięki którym udało się nam go zidentyfikować.

napisał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych na facebooku.